Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec a Kacetl: Brankáři Ocelářů vyhlížejí start play off

16.03.2022 · Adam Sušovský
Tři dny do startu čtvrtfinále play off třinečtí Oceláři stále neznají jméno svého soupeře. Tým trenéra Václava Varadi se tak v přípravě může soustředit jen na sebe. Brankáři nejsou výjimkou, Marek Mazanec i Ondřej Kacetl jsou připraveni. Ať už se v sobotu postaví do branky kdokoliv z nich.

Marek Mazanec nebo Ondřej Kacetl? 

Trenér Václav Varaďa může před startem play off řešit velice příjemný rébus, o to hůře budou Oceláři čitelní pro soupeře. 

Jeden z dlouhodobě nejlepších brankářů extraligy v tandemu s brankářem, který v minulé sezoně jako jednička dovedl Oceláře k titulu způsobem, který přepisoval historické zápisy nejvyšší české soutěže. Kdo z nich začne play off v brance? 

Odpovědi se dočkáme až v sobotu. Tradičně hodinu před úvodním buly prvního čtvrtfinálového duelu.

Přesto to byli především třinečtí gólmani, kteří během středečního meetingu byli ve WERK ARENĚ středem pozornosti všech přítomných novinářů. A to bez ohledu na čtvrtfinálového soupeře, kterého Oceláři ani tři dny před začátkem série stále ještě neznají. 

"Ve čtvrtek nás čekají pohovory s trenéry, v tu chvíli nám asi bude řečeno, kdo z nás začne play off v brance," řekl Marek Mazanec a jeho kolega Ondřej Kacetl v zápětí dodal: "Jdeme v první řadě za vítězstvím. Je úplně jedno, kdo půjde do branky. Důležité je vyhrávat, protože pak budeme moct být na konci vítězové všichni."

Oba gólmani si v základní části porci zápasů rozdělili. Marek Mazanec zasáhl do 34 zápasů, úspěšnost zákroků vytáhl přes 91 procent. Vychytal pět čistých kont. Ondřej Kacetl v sezoně odchytal pětadvacet zápasů, během kterých ovládl statistiky všech brankářů nejvyšší české soutěže. Úspěšností zákroků se vyšplhal na rovných 93 procent, inkasoval v průměru 1,64 gólu na zápas. Má za sebou suverénně nejlepší základní část své kariéry.

"Tohle je hezká vizitka celého mančaftu, protože ta čísla jsou i díky klukům, kteří nám brankářům pomáhají. Nijak zavazující to ale pro mě není. Povedlo se to v základní části, která už je minulostí. Teď startuje další soutěž, ve které se začíná od nuly a sbírají se jen vítězství," řekl Kacetl. 

"A já už se na to těším jako každý rok. Kvůli play off hokej hrajeme, celá sezona k němu směřuje. Navíc přijdou konečně zase lidi, bude to mít skvělou atmosféru. Jasně, budeme pod tlakem. Ale pod ním je každý, kdo chce titul vyhrát. S tím jsme taky do sezony šli," dodal Mazanec.

Třinečtí Oceláři rozehrají čtvrtfinále v sobotu v 16:00 na ledě WERK ARENY, předprodej vstupenek odstartoval. Jméno soupeře se Oceláři dozví ve čtvrtek večer v závislosti na výsledcích rozhodujících pátých zápasů předkola.