Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec: Každý se chce na Třinec vytáhnout, rozhodnou detaily

12.09.2021 · Klub, Foto: Roman Turovský
S nulou i vítězstvím v zádech vyrazili Oceláři poprvé k venkovnímu zápasu, na ledě Plzně neuspěli. Prohru 2:3 hodnotil gólman Marek Mazanec, který v roce 2013 právě Plzeň dotáhl k mistrovskému titulu.

Jaké to bylo vrátit se zpátky do Plzně, navíc po roce s diváky?

Super! Já myslím, že se na to těšili všichni. Celá liga ví, jací fanoušci v Plzni jsou. Věděli jsme, že to tady bude vřava a přesně takhle to taky dneska bylo. Nechci mluvit za ostatní, ale já se na dnešní zápas těšil hodně.

A taky jsi měl po celých šedesát minut dost práce...

Jo, musím říct, že jo. Dneska jsem rozhodně neměl důvod si stěžovat na nedostatek střel. Chytalo se mi suprově, jen škoda, že z toho není vítězství.

Proč Oceláři nedokázali v Plzni bodovat?

Plzeň podala výborný výkon. Skvěle se takticky připravili, hráli chytře a nepustili nás ke své bráně. Čekali na chytré protiútoky, až dáme horší přihrávku. Přesně z toho těžili. Jestli chceme v příštím zápase uspět, musíme být důslednější v rozehrávce, víc to řezat. Být tvrdší v soubojích. Tyhle detaily rozhodují.

Oceláři dvakrát za sebou extraligu vyhráli, cítíš jako nováček v třineckém dresu, že se na nás chce soupeř vytáhnout?

Takhle to je už X let, že se na Třinec chtějí všichni vytáhnout. Každý ví, že Oceláři kvalitu mají a body jen tak nerozdávají. Každý v lize chce Třinec oloupit.


Foto: Roman Turovský.