Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Je pro nás důležité zahájit sezonu vítězstvím

10.09.2021 · Jakub Kotajny
Třetí extraligový zápas v dresu Ocelářů, třetí zápis mezi hráče se ziskem kanadského bodu, asi tak by se dalo stručně shrnout působení třicetiletého forwarda v tuzemské nejvyšší soutěži. "Důležitá je ale naše výhra, potřebovali jsme sezonu zahájit vítězně," řekl po utkání s Motorem Andrej Nestrašil.

Po nevydařených zápasech v Lize mistrů jste dnes odpověděli na otázky o formě Ocelářů jasnou výhrou, jak bys zápas zhodnotil?

V zápasech Ligy mistrů jsme se sice postupně zlepšovali, ale věděli jsme, že to není úplně ideální. Bylo nám jasné, že sezonu musíme zahájit výhrou, zvláště, když si fanoušci připravili choreo a po zápase se dodatečně rozdávaly hodinky za mistrovský titul. Je to sice dobrý vstup do sezony, ale za dva dny hrajeme další zápas, na který se musíme připravit. Dnešní vítězství bylo důležité, pořád nás ale čeká dalších padesát devět zápasů.

Připravil jsi dnešní vítězný gól, tušil jsi, že tam bude Martin Růžička dojíždět?

Před začátkem jsme si říkali, že budou chtít hrát krátkými nahrávkami na střed, tak jsem zkoušel jejich hru přečíst. To se mi podařilo, dostal jsem puk přímo na hokejku, ale věděl jsem, že jsem příliš blízko brance a ze střely by nic nebylo. Růža si dobře najel, chytře si to potáhl a dával do prázdné.

Třinec zaznamenal před sezonou čtyři těžké odchody, ale i čtyři nové příchody. Dneska to byly právě nové tváře, které řídily zisk tří bodů. Tvoje asistence, Mazancova nula a Daňo s Marinčinem, kteří se postarali o uklidňující trefu na 3:0, jak moc je to pro vás důležité?

Pro nás je to hodně důležité, udělat bod nebo vyhrát hned v prvním zápase je vždycky lepší. Ještě lepší by ale bylo být jako Jiří Černoch z Varů, který ty góly dal rovnou čtyři (směje se). Hráči, kteří odešli, tady měli skvělou sezonu a určitě nebude lehké je nahradit, typově jsme taky rozlišní a herní projev bude určitě jiný. To ale neznamená, že si v lajně nebudeme sedět a myslím si, že nám to dneska v lajně lepilo.

Pokračuješ ve sbírce bodů v dresu Třince, jak dlouhá ještě tvoje série bude?

No teďka už asi dlouhá ne, když jsme to tady zakřikli (směje se). Dneska jich tam mohlo být ještě víc, nahození na Vránu skončilo na brankové čáře, ale jestli to půjde takhle dál, budu jedině rád. Důležitější jsou ale výhry. Jsme v organizaci, která očekává vítězství a i kdybych měl šedesát bodů za sezonu, tak s umístěním ve středu tabulky nikdo spokojený nebude. Když to tam ale bude padat, bude to jedině dobře.

Co čekáš od zápasu v Plzni?

Všechny týmy to mají podobné. Jedeme zítra v dobré náladě, s dobrým výkonem v zádech. Bude nás čekat nová Plzeň. Pod novým trenérem se budou snažit hrát dobrý hokej. Každý má ještě spoustu sil, začátky jsou hodně těžké.

Jaký je to pro tebe pocit, když se konečně znovu hraje před diváky?

V Rusku jsme měli povolených padesát procent kapacity, ale nejsou tam tak dobří fanoušci. Je to tu fakt super, celý zápas se skanduje a popravdě, bez lidí to prostě není ono. Samozřejmě před lidmi se hraje stokrát líp a bez nich ty zápasy moc nemám rád.

 

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno