Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Skvělý debut: Mazanec jako první brankář v historii začal v Třinci s nulou

10.09.2021 · Klub
Třinečtí Oceláři vstoupili do nové sezony Tipsport extraligy výkonem hodným mistrů. Pod vítězstvím 4:0 se bezchybným výkonem podepsal brankář Marek Mazanec, stal se tak vůbec prvním brankářem v historii Ocelářů, který se v třinecké brance uvedl čistým kontem.

Brankář Marek Mazanec se stal třicátým sedmým brankářem, který od roku 1996 v Tipsport extralize oblékl dres třineckých Ocelářů. Jako vůbec první z nich se ale při debutu uvedl čistým kontem. V zápase proti  Motoru České Budějovice na to letní posila třineckého týmu potřebovala jen 14 úspěšných zákroků. 

Nic lepšího jsem si asi dnes přát nemohl. Jen škoda, že na mě dnes nešlo více střel, abych se trošku rozchytal. Přece jenom mě v brance psychika trošku vyčerpávala, myslel jsem víc na to, abych neudělal nějakou než na to, že na mě jdou střely. Ale i tohle je moje práce. A i na takový vývoj zápasu mmě trenéři připravovali," řekl Marek Mazanec po utkání. 

Věděl jsem, že když něco přijde, musím to chytit. A dnes se to povedlo," vypíchl těžké zákroky, které přišly zejména v polovině zápasu, kdy Mazanec skvělými zákroky ještě za stavu 2:0 vychytal v dobrých šancích Gulaše i Vondrku.

A jak že se třinecký brankář udržuje během zápasu v koncentraci? 

Občas si v brance zpívám, dnes jsemm si brouknul Nohavicu. Taky se hýbu se, koukám na hru a snažím se si povídat s hráči, jsou to kravinky, ale udržují mě ve hře," smál se spolu s novináři dobře naladěný brankář. 

Třinečtí Oceláři po nepovedeném vystoupení v Lize mistrů zabrali a třicetiletý gólman potvrdil, že úvodní soutěžní výhra v sezoně může v dalším nabitém programu jemu i jeho spoluhráčům hodně pomoct. Věřil jsem, že extraliga bude vypadat jinak. Nevím, jak to měl kdo z hráčů vnitřně nastavené, ale já byl přesvědčený o tomm, že v extralize to bude úplně jiný zápas," řekl Mazanec. 

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec