Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ve Zlíně to nebude snadné, ví Jakub Štěpánek

23.02.2021 · Martin Stebel
Jako první z extraligového pelotonu si v neděli výhrou v Liberci zajistili čtvrtfinále play-off. Oceláři se tím přiblížili ke konečné první příčce po základní části, zisku Prezidentského poháru a tím i nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje. V úterý třinecké hokejisty čeká duel ve Zlíně (od 17:30). Gólman JAKUB ŠTĚPÁNEK si uvědomuje, že utkání proti předposlednímu týmu nemusí být jednoduché.

Sázkoví bookmakeři mají jasno. Oceláři by podle jejich prognóz měli jasně dominovat. Někdy ale platí, že "šedá je teorie, zelený strom života": "Nebude to žádná procházka růžovým sadem. Zlín už sice prakticky ztratil šanci na play-off, ale stále bude bojovat. Nečeká nás nic lehkého. Na první tým tabulky se budou chtít vytáhnout, dají do toho všechno. Ve Zlíně to je vždy náročnější a je jedno, v jaké pozici jsme my a v jaké jsou aktuálně oni. Jen pokud budeme stoprocentně koncentrovaní, můžeme tam vyhrát."

Šest bodů a impozantní skóre 10:2. Tým z WERK ARENY výjezd do Čech zvládl na jedničku. Zdá se tedy, že forma týmu má před klíčovou fázi sezony vzestupnou tendenci: "Dva víkendové zápasy něco naznačily o síle našeho týmu. Drželi jsme náš systém, bylo tam vše, co jsme chtěli realizovat. Věděli jsme, že to bude těžké, protože Pardubice i Liberec jsou silní soupeři. Šest bodů je proto skvělých."

Mezinárodně ostřílený brankář vykazuje parádní formu, na obou triumfech měl naprosto zásadní podíl. V kontextu blížícího se play-off rozhodně pozitivní zpráva pro třinecké příznivce: "Nerad hodnotím své výkony, ale snad to je a bude dobré. Nedívám se moc dopředu, soustředím se vždy jen na nejbližší zápas. Se Spartou se na dálku naháníme o první místo, abych ale řekl pravdu, play-off ještě nemáme moc v hlavě."

Nemalou zásluhu na kvalitní defenzivní činnosti mají zcela jednoznačně také jeho spoluhráči: "Jsou to vždy spojené nádoby, když kluci pomohou mě, já mohu pomáhat klukům. Neřekl bych, že teď hrajeme nějak výrazně jinak. Po novém roce na nás padla deka, nemohli jsme se pořádně nastartovat, teď už jsme ale zase nakopli motory. Doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat až do posledního utkání sezony."