Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tomáš Marcinko po finále: Věřím, že sezonu úspěšně dokončíme také v play-off!

12.09.2020 · Martin Stebel
Letní pohárové zápolení končí pro Oceláře sladkým happy endem. Druhé finále se sice pro úřadující extraligové mistry do poloviny utkání nevyvíjelo optimálně, jenže třinečtí ukázali bojovná srdce a nakonec přivezou do WERK ARENY trofej. "Pohárové zápasy měly daleko větší náboj než obyčejné přípraváky, je to skvělá myšlenka do budoucna," prognózuje TOMÁŠ MARCINKO.

Vyhrát finále v září není úplně obvyklé, to vám ale radost určitě nekazí, že?

Moc nás to těší, protože ten turnaj jsme od začátku chtěli vyhrát. Dobře sice víme, že opravdová sezona začíná až příští týden, ale jsme za tu výhru rádi. Vnímám rozhodně pozitivně, že přípravné zápasy se změnily na formát pohárového turnaje. Je to skvělá myšlenka do budoucna. Ty zápasy měly daleko větší náboj než obyčejné přípraváky.

V obou finálových zápasech jsi hrál ve formaci s Filipem Zadinou. Jak vnímáš jeho přínos pro tým?

Tohle je zbytečné hodnotit, všichni to vidí na ledě, jaký je Filip hráč. Potvrzuje tady svůj talent. Na tréninku ale i v zápase nám ukazuje, proč hraje v NHL a proč byl tak vysoko draftovaný. Je to mladý kluk, ale můžeme se od něj učit mnoho věcí. Je fajn, když na vlastní oči můžete sledovat tak výborného hráče. Je jedno, jestli má někdo dvacet let či pětatřicet. Každý den se můžete něco nového naučit. Pokud máte vedle sebe takového hráče, je to skvělá zkušenost.

Stále se jedná o přípravné období, ale v Pardubicích to dnes občas jiskřilo skoro jako v play-off...

Náboj toho turnaje deklarovaly i ty dnešní souboje. Rozhodně se nehrálo v rukavičkách. Někdy se člověk vyhecuje víc než by to bylo vhodné. Nikdo se před začátkem sezony nechce zranit, ale emoce k tomu patří. Pokud chcete zápas vyhrát, tak nejde hrát uvolněně. Je zapotřebí hrát tak, jako byste hrál poslední zápas sezony.

Úspěch v poháru potěšil, ale v hlavách už určitě nosíte myšlenky na start nové extraligové sezony...

Tahle sezona bude kvůli koronaviru zvláštní, bude probíhat trochu netradičně. Všichni ale doufáme, že lidé budou moci chodit na stadiony. Věřím, že sezonu úspěšně dokončíme také v play-off.