GČC: Oceláři chtějí v Pardubicích uhájit náskok

11.09.2020 · Martin Stebel
Už za týden startuje Tipsport extraliga, ale ještě předtím přichází na řadu vrchol letního přípravného cyklu. V sobotu 12. září se od 15:30 v pardubické enteria aréně koná druhý finálový duel Generali Česká Cupu. Oceláři úvodní střetnutí zvládli, ale Pardubice stále živí naději. Jaký scénář nabídne odveta na východě Čech?

Východočeši neodehráli v Třinci špatný duel. Navzdory tomu, že jejich rival měl výraznou střeleckou aktivitu (44:17), dlouho drželi nadějné skóre: "Domácí byli jasně lepší. Ukázali, v čem je jejich síla. Měli lepší pohyb a od něj se odvíjela herní i střelecká převaha. Nicméně po dvou třetinách to bylo 1:0, to byl pro nás stále přijatelný výsledek. Do hry se nám potom dostala trochu i únava z dlouhé přípravy a rozpadl se nám systém hry, začali jsme dělat nesmyslné věci v obranném pásmu a Třinec to potrestal dalšími dvěma góly. Musím říct, že domácí byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli," hodnotil středeční finálový zápas číslo 1 trenér Milan Razým.

Ať už sobotní utkání dopadne jakkoli, v Pardubicích panuje v období před startem letošního ročníku extraligy spokojenost: "Myslím, že kádr pro letošní sezonu vypadá velmi dobře. Má svoji tvář, zkušenosti i kvalitu. Během Generali Česká Cupu jsme vyzkoušeli i několik mladých hráčů, kteří se ukázali ve velmi dobrém světle. Máme široký kádr, který se i díky úzké spolupráci s naším partnerským klubem HC Stadion Vrchlabí bude dále zlepšovat," uvedl člen představenstva HC Dynamo Dušan Salfický.

Sestava Pardubic v předchozím utkání: Klouček - Nakládal, Vála, Holland, Mikuš, Kolář, Zakharchuk, Hrádek - Tybor, Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát - Kusý, Claireaux, Machala - Zeman, Anděl.

Z kabiny Ocelářů

Hlavní kouč Václav Varaďa je před sobotní odvetou mírným optimistou: "Rozdíl tří gólů je solidní náskok, ale určitě ještě neslavíme. Sport je velmi nevyzpytatelný, pojedeme do Pardubic to odmakat. Týden před extraligou ještě máme v sestavě drobné otazníky. Musíme brát v potaz aktuální situaci ve Frýdku-Místku, kde jsou hráči v karanténě. Z toho důvodu nebudeme nikoho pouštět směrem dolů a budeme u nás držet širší kádr. Chceme se na některé hráče ještě lépe podívat. Beru to ale pozitivně, protože zvýšíme konkurenci v týmu. Je logické, že každý chce hrát, ale my se budeme snažit postavit vždy nejsilnější sestavu."

Střelcem vítězné branky prvního finále byl Filip Zadina. Třinecký šéftrenér vidí ve hře mladé útočné hvězdy obrovský přínos, ale rozhodně neskrývá zrak ani před jeho občasným nedostatkem: "Filip se zatím prezentuje velmi dobře. Je vidět rychlost v provedení určitých situací, má velkou explozivnost. Chválím ho také za to, že chodí do těla, nebojí se dobruslit soupeře. Myslím, že si to u nás také užívá. Co mi trochu vadí na jeho hře, to je počet laciných vyloučení. Pramení to asi z přemíry snahy, má od sebe velká očekávání. Věřím, že to Filip ze své hry brzy dostane pryč."

Sestava Ocelářů v předchozím utkání: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galviņš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Jašek, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák – A. Raška.

O zápase

Termín utkání: sobota, 12. září 2020, 15:30