Junioři srovnali stav finále!

14.04.2024 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři sice ve čtvrtém zápase inkasovali jako první, ani to je ale nerozhodilo. Ještě do konce třetiny dokázali svěřenci trenéra Reného Muchy skóre otočit a výhru si pak pohlídali až do sirény. Finále se tak do Třince vrací za stavu 2:2 na zápasy!
F4, neděle 14.4.2024
1:4
Winning Group Arena
Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Ekrt (Rakus, Moravec) – 15. Cedzo (Spěváček), 19. Kozlík (Šilar, Volas), 50. Haas, 55. Ošmera (Haas, Kozlík)

Vyloučení: 1:3 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 3 652 Střely na branku: 32:40

Průběh utkání: 1:0, 1:4

Stav série: 2:2

HC Kometa Brno: Kavan – Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, Němec, Ulbricht, Zubíček, Jurný – Boltvan, Otava, Bárta – Moravec, Ekrt, Rakus – Zembol, Veselský, K. Horváth – Chludil, Habermann, Nesvadba
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Pospíšil, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, Andrle – Cedzo, Holinka, Spěváček – Gerych, Šilar, Šutý – Kozlík, Haas, Ramik – Rybnikár, Pánek, Mikula

První větší šance patřila domácím. Po objetí branky pálil z ostrého úhlu Boltvan, trefil ale jen připraveného Krále. O chvíli později už se Brno přece jen dočkalo. Vyloučení třineckého obránce potrestal přesnou ranou z kruhu Jan Ekrt. Za Oceláře mohl srovnat nehlídaný Kozlík, ten ovšem nechal vyniknout Kavana. Na úvodní trefu si tak Oceláři museli počkat až do patnácté minuty. Po přihrávce Spěváčka zužitkoval přečíslení Adam Cedzo. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 1:1, udeřili hráči s drakem na hrudi podruhé. A to v přesilovce, ve které se trefil Matěj Kozlík.

Ve druhé třetině měl spousty práce hlavně brněnský Kavan. Po střele Gerycha pomohla domácímu brankáři tyč, brejk Cedza chvíli nato zastavil sám. Dávat pozor ale musel i Král. Gólman Ocelářů v šestatřicáté minutě vytasil lapačku proti střele Veselského a udržel svůj tým ve vedení.

V čase 49:03 tak mohli Oceláři odskočit do vedení o dva góly, z úniku se blýskl Oskar Haas. Brno po inkasované brance přidalo na aktivitě a nebylo daleko od snížení, proti střelám Rakuse a dorážce Svobody pomohla Královi kovová konstrukce. Konečnou podobu skóre dal v pětapadesáté minutě Adam Ošmera, jenž si u pravé tyče počínal dostatečně důrazně a procpal kotouč až za čáru. Oceláři tak po výhře 4:1 srovnali stav série na 2:2 a vrací se zpátky domů k pátému duelu. Ten se v Třinci odehraje ve středu 17. dubna od 17:00.