MISTR 2023/2024

Junioři na úvod semifinále s těsnou prohrou

29.03.2024 · Rostislav Niedoba
Na Velký pátek večer odstartovalo v Mini WERK ARENĚ semifinále juniorské extraligy, Oceláři v něm vyzvali karlovarskou Energii. Třinečtí mladíci se sice v první třetině ujali vedení, střelecky to ale z jejich strany bylo bohužel vše.
SF1, pátek 29.3.2024
Karlovy Vary
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Holinka (Volas, Cedzo) – 30. Šmajda (Zolnaj, Záhejský), 31. Novotný (Bulka, Pastor)

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 250 Střely na branku: 43:28

Průběh utkání: 1:0, 1:2

Stav série: 0:1

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth, Pospíšil – Kozlík, Šilar, Bartoš – Šutý, Haas, Ramik – Cedzo, Holinka, Gerych – Blaha, Pánek, Mikula
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Dorot, Bulka, Beran, Zolnaj, Vogel, Anton – Šlechta, Adámek, Varvařovský – Záhejský, Váňa, Šmajda – Galnor, Čihař, Steklý – Zeman, Pastor, Novotný

Domácí do utkání vlétli, na začátku měli jednoznačně více ze hry. Energie ale postupně srovnala hru, takže na úvodní branku jsme nakonec museli čekat do dvanácté minuty. Okénko v karlovarské obraně vystihnul Miroslav Holinka a po samostatném úniku otevřel skóre.

Zbytek úvodního dějství nabídl spíš vyrovnanou hru. Až v samotném závěru mohli jít domácí po dalším úniku do dvougólového trháku, ale Ebenstreit byl tentokrát proti a vychytal Bartoše.

Druhá část začala podobně, jako ta první, tedy s větší aktivitou domácích. V polovině utkání to byli ale naopak hosté, kteří skórovali. A to dokonce hned dvakrát. Nejdříve Král pustil za svá záda nahozený kotouč od modré čáry, který tečoval Samuel Šmajda.

Za minutu a dvě vteřiny už Energie vedla. Autorem branky byl Matěj Novotný, jenž si sjel pro přihrávku mezi kruhy. Oceláři mohli ještě do konce druhé třetiny vyrovnat, ale nedařilo se jim ani v přesilových hrách.

V závěrečném dějství to bylo už jen marné dobývání karlovarského území. Domácí se tlačili dopředu, avšak hosté učebnicově bránili. Oceláři si nepomohli přesilovou hrou ani závěrečnou hrou bez brankáře.