Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři nasázeli půltucet branek Plzni

16.10.2010 · Daniel Ježek
T Ř I N E C - Druhý zápas ve dvou dnech absolvovali třinečtí junioři pod vedením Jiřího Juříka. Oproti včerejšímu utkání, ve kterém vyhořeli v koncovce, jim dnes přálo střelecké štěstí a třemi brankami v poslední periodě stanovili konečný výsledek na citelných 6:2.
12.kolo, sobota 16.10.2010
Oceláři Třinec
Plzeň
6:2
Třetiny: 2:2, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 7. Rufer (Bezuška P., Pavlík), 9. Bajtek (Herman, Rufer), 28. Rapáč, 41. Roupec (Pavlík, Herman), 48. Deveri (Hegyi, Řezáč), 54. Rapáč (Sochora, Kajaba) - 5. Špaček (Petruška), 17. Petruška (Ruprecht, Sullmann). Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.  
Kotrla - Špok, Pavlík, Rajnoch, Kaďorek, Roupec, Burzala, Dóczy, Bezuška P. - Bezuška D., Bajtek, Deveri, Sochora, Bumbál, Řezáč, Hegyi, Herman, Rapáč, Kajaba, Číhal, Rufer
Mazanec (od 21. Makarovič) - Ruprecht, Sullmann, Hošťálek, Baxa, Petruška, Šimandl, Bernard, Mainer - Růžička, Slavík, Špaček, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Pacanda, Hájek, Blumentrit, Vizinger, Němec, Mrázek

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří od úvodního buly hýřili velkou aktivitou. Jejich akce ale končily na výborně postavené obraně domácích. Kouzlo defenzívy Třince se hostům podařilo zlomit v páté minutě, když rychlou útočnou akci zakončil střelou mezi Kotrlovy betony Michal Špaček. Po inkasované brance se domácí probudili, jejich šance ale většinou končily nepřesnými přihrávkami. V sedmé minutě nabídli hosté Ocelářům možnost první přesilové hry v utkání. Tu dokázali třinečtí přetavit ve vyrovnávající branku. Po necelých dvaceti vteřinách přesilovky se Adamu Ruferovi podařilo od modré prostřelit brankáře Mazance. To však nebylo ze strany domácích vše. Přesně po dvou minutách od vyrovnávající branky se opět v přesilovce prosadil Filip Bajtek, který si šikovně vybruslil před gólmana hostů a střelou do horních pater branky mu nedal žádnou šanci. Po druhé brance domácích přišel na střelce obou týmů menší útlum. Všechny akce jak domácích, tak hostů končily na skvělých gólmanech. Střeleckou pauzu protrhl až v 17. minutě hostující Patrik Petruška, který ve dvojnásobné přesilovce přesně trefil volné místečko u pravé tyče brány domácích. Do konce třetiny se ještě hosté snažili jít do vedení, ale všechny akce končily na brankáři Kotrlovi.

Do druhé části se plzenští trenéři rozhlodli nasadit brankáře Makaroviče. Byl to ale právě Kotrla, který měl v úvodu prostřední třetiny více práce. Nejvíce se zaskvěl proti akci dvou proti jednomu, když bravůrním zákrokem zlikvidoval střelu Mainera. Nedovoleně si při tom počínal obránce Dóczy, který si šel odpočinout na trestnou lavici. Čekal se velký tlak hostů, ale byli to právě domácí, kteří udeřili. Ve vlastním oslabení ujel Branislav Rapáč, který dokázal využít zaváhání jednoho z beků hostů. Ani brankář Makarovič proti němu neuspěl, a tak šli domácí do vedení. Hosté to ale nehodlali zabalit. Již o necelé dvě minuty později mohl vyrovnat Vizinger. Jeho pokus však jen prosvištěl skrz brankoviště domácích. Poté dostala hra úžasné tempo, akce se začaly množit, ale ani jeden z týmů nedokázal překonat brankáře. Do šaten šli tedy ve větší pohodě domácí, naopak hosté museli dotahovat jednogólový náskok Třince.

Úvod třetí třetiny vyšel náramně domácím. V běžící přesilovce se prosadil David Roupec, který přesnou ranou do víka uklidnil domácí hokejisty. Po vstřelené brance přišla menší chvilka oddechu způsobená technickými problémy u časomíry. Tento oddych prospěl více domácím, kteří překypovali aktivitou. Jejich odhodlání bylo korunováno pátou brankou, kterou vsítil Danko Deveri. To však nebylo ze strany domácích vše. Pomyslný poslední hřebíček do rakve Plzně zatloukl Branislav Rapáč, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před hostující brankou. Do konce zápasu se ještě hosté snažili kosmeticky upravit skóre, ale pozorná obrana domácích v čele s brankářem Kotrlou jim v tom znemožnila. Třinec si tedy připisuje do tabulky tři body.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (trenér HCO Třinec): Dle mého názoru to bylo zasloužené vítězství našich kluků. Od druhé půlky utkání jsme už byli lepším týmem, dokázali jsme rozhodnout utkání v průběhu třetí třetiny. Musím poděkovat klukům za dobrý přístup k utkání, které zaslouženě vydřeli a odpracovali, ne jak proti Karlovým Varům.

Radek Kampf (trenér HC Plzeň 1929): Dnes nám nevyšel vstup do utkání, ale podařilo se nám srovnat krok a dokázali jsme vyrovnat. Do druhé třetiny jsme vystřídali gólmany, ale dostali jsme gól v přesilovce, což se nám stalo také včera. Zápas se nevyvíjel podle našich představ, hlavně tedy v útoku.