Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři vynulovali i Plzeň!

12.01.2019 · Martina Sikorová
Junioři se po dlouhé době opět vrátili na domácí led a oba duely v tréninkové hale zvládli na výbornou! Po skalpu Litvínova si svěřenci trenéra Juříka pořídili také s indiány! O obě branky vítězného týmu se postaral Nico Geidl, čistým kontem se po Radku Ochmanovi blýskl také Štěpán Švehlák.
OPP11, sobota 12.1.2019
Třinec
Plzeň
2:0
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0 - N 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 21. Geidl (Homola, Matěj), 60. Geidl - rozh. nájezd Procházka. Rozhodčí: Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 2:0.  
Švehlák – Radzienciak, Krzak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Indrst, Mikler, Geidl, Urban, Raška, Čmiel, Przybyla, Matěj, Macháček, Ramik
Pilc – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Reitspies, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Adamec, Malát, Procházka, Pincl

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

První větší šance zápasu patřila hostujícímu mužstvu. Václav Adamec se mezi kruhy protlačil ke střele, jeho rána ovšem postrádala přesnost a duněl pouze zadní mantinel. Za Oceláře hrozil Dan Przybyla. Útočník, jenž v této sezóně nastupuje především v Chance lize, se individuálně prokličkoval až k Lukáši Pilcovi, při posledním manévru ovšem ztratil kotouč a k zakončení už se nedostal. Následně si domácí mladíci vykoledovali přesilovku, byli to ale oni, kdo málem inkasoval! Do brejku totiž ujel jeden z indiánů, na Štěpána Švehláka si však nepřišel. A radovat se nemohli ani domácí, neboť Przybyla u pravé tyče neprotlačil kotouč až do sítě. Svěřenci trenéra Jiřího Juříka si poté zahráli ještě jednu přesilovku a po střele Nica Geidla se puk ocitl v brankovišti, tam ale včas zasáhli bránící hráči.

Na začátku druhé části už se skóre na světelné tabuli měnilo. Do rány Davida Homoly od modré čáry sáhl Nico Geidl a po této teči se puk zatřepotal v plzeňské síti. O vyrovnání se mohl postarat jeden z nejproduktivnějších hráčů hostujícího celku, Marek Princl, před Švehlákem si ale nepočínal úspěšně. A podobně dopadl také Pavel Matěj, jenž neproměnil v gól přečíslení dva na jednoho. V osmatřicáté minutě obdržel parádní pas z obranného pásma Sebastián Malát a ujel do brejku. Kotouč mu ovšem sjel z hole, čehož využil Švehlák. Domácí gólman se vrhl na led a ukryl puk pod lapačkou.

V závěrečné části bylo vyložených šancí poskrovnu. Zřejmě tu největší neproměnil Štěpán Macháček, který se po přihrávce Matěje před odkrytou částí klece natahoval marně. Byl však zahákován Dominikem Soukupem a tak si Oceláři zahráli přesilovku, kterou ovšem neproměnili. Indiáni to v závěru zápasu zkoušeli v šesti a málem se dočkali vyrovnání! Dělovku Michala Houdka od modré čáry však zastavila horní tyč domácí branky a vzápětí definitivně rozhodl Nico Geidl, jenž trefil prázdnou klec.

V bonusové nadstavbě se příliš nestalo a o majiteli bonusového bodu tak rozhodly až samostatné nájezdy, které pro Plzeň získal Jakub Procházka.