Vítězství juniorů v dramatické přestřelce

08.12.2009 · Růžena Raszková
V dnešním dohrávaném 26. kole Noen Extraligy juniorů přivítali Oceláři na domácím ledě juniory ze Zlína. Po čtvrteční pohře ve Zlíně měli co napravovat. V divoké přestřelce měli nakonec poslední slovo Třinečtí, když Rostislav Marosz proměnil rozhodující samostatný nájezd.
A4., úterý 8.12.2009
5:4sn
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 2:1, 0:1, 2:2 - 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 3. Kaďorek (Pavlík, Marosz), 17. Bajtek (Marosz), 48. Marosz (Toman J.), 56. Toman J. (Toman M., Hegyi), 66. Marosz - 2. Holík (Kašík), 35. Holík, 52. Holík, 60. Matějíček (Šoula, Holík) . Rozhodčí: Mikula - J.Jureček, P.Rychlý . Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 157. Střely na branku: 28:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Boška - Roupec, Gottwald, Kaďorek, Špaček, Toman J., Pavlík, Rajnoch - Hegyi, Bajtek, Böhm, Bezuška D., Marosz, Měrka, Rapáč, Martyčák, Toman M., Labaj
Kašík - Zábojník, Valenta, Matějíček, Zámorský, Sadil, Musil - Haloda, Kundera, Fořt, Vaněk, Romig, Pospíšil, Merta, Vodný, Holík, Šoula, Blinka

Již v první minutě utkání nabídnul Zlín domácím přesilovku, ale stalo se neuvěřitelné. Brankář hostí poslal puk Petru Holíkovi, ten prokličkoval celé hřiště a prostřelil Bošku kolem vyrážečky. O minutu později už v dvojnásobné přesilové hře odpověděl Petr Kaďorek, který Kašíka překonal z pravého úhlu. Na ledě byl k vidění rychlý hokej, šance jsme sledovali na obou stranách. V 17. minutě Marosz ukázkově nahrál před bránu Filipu Bajtkovi a ten se nemýlil - 2:1. V závěru třetiny si Měrka najel obloučkem až ke Kašíkovi, ten byl ale pozorný.

Druhou třetinu jsme opět sledovali na ledě dynamický hokej s velkým nasazením obou týmů. V polovině utkání měl Šoula před sebou prázdnou bránu, ale puk projel jen kolem pravé tyče. V 35. minutě zmíněný forvard opět ujížděl sám na brankáře, ale byl podražen Bajtkem. Sudí nařídili trestné střílení. Trestné střílení proměnil Petr Holík, který si třineckého brankáře řádně vychutnal. Dalším střelám už Boška statečně odolával.

Poslední třetinu jako by hosté ztratili sílu. I když kombinovali v útočné třetině, jejich střely byly nepřesné. V 48. minutě Třinec bleskově využil přesilovou hru, když Jakub Toman přihrál před branku Rostislavu Maroszovi a ten po zemi překonal Kašíka .

Obě trestné lavičky se plnily dál. Na té třinecké jednu chvíli seděli až čtyři hříšníci. Toho využili hosté a v 51. minutě Petr Holík zblízka překonal bezradného Bošku. V 56. minutě přihrál Michal Toman číhajícímu před brankou Jakubu Tomanovi a ten nadvakrát protlačil puk pod betonem hostujícího brankáře - 4:3.

V poslední minutě po icingu domácích se vhazovalo po levici Bošky. Hosté na bully nastoupili v šesti a za čtyři sekundy byl puk v třinecké bráně, když Šoula poslal puk Martinu Matějíčkovi a ten prostřelil domácího brankáře kolem levého ramene.

V prodloužení si oba týmy počínali velmi opatrně. Hráči obou týmu byli nervózní a nevytvořili si prakticky žádné šance. Jelikož v prodloužení nedošlo k rozuzlení dnešního dramatického příběhu na ledě, došlo na samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil a tak rozhodl o dnešním výsledku Rostislav Marosz.