Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Starší dorost bojoval, nakonec ale padl

20.03.2016 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři nastoupili do zápasu v okleštěné sestavě a v průběhu prostřední části museli dohánět dvoubrankové manko. Necelou minutu před koncem této dvacetiminutovky ale vstřelil kontaktní gól Grzegorz Radzienciak a dvacet sekund po startu té třetí vyrovnal Jan Kalus. V nájezdech ale byla šťastnější Kometa, která se ujímá vedení v sérii.
SF1, neděle 20.3.2016
Třinec
Kometa Brno
3:4sn
Werk aréna
Třetiny: 0:1, 2:2, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 23. Klocek (Molin, Najsar), 40. G. Radzienciak (Kaukič), 41. Kalus (Hladonik) – 4. Havránek (Nečas), 32. Nečas (Zábranský, Novák), 32. Havlát (Čejka, Gajarský), rozh. nájezd Nečas. Rozhodčí: Koziol - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 407. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.  
Ovčaří – Hrachovský. G. Radzienciak, Klocek, Rufer, Brabec, Timotej Marguš, J. Adámek, Haman – Kaukič, Vochozka, Przybyla, Kvasnica, Hladonik, Kalus, Najsar, Molin
Dostál – Trnka, Furch, Zábranský, Kučera, Král, Zukal, Jeřábek, Mikyska – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář, Knap, Havránek, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Do prvního semifinále nastoupili Oceláři v značně oslabené sestavě a úvod tak patříl Kometě, která si velmi brzy vybojovala dvě početní výhody a tu druhou velmi rychle proměnila, když se až k třinecké brance protáhl Tomáš Havránek a následně poslal puk do vzdálenějšího růžku. Za Oceláře se snažil kontrolovat Hladonik, jeho střelu z mezikruží ale zkrotil v lapačce Dostál.

Vzápětí mohl poslat svůj tým do dvoubrankového vedení Nečas, Ovčaří ale zakončení brněnského útočníka z blízkosti branky za svá záda nepustil. V podobné situaci byl krátce nato také Klocek, domácí obránce ale klec Komety přestřelil. Radovat se dorostenci Třince nemohli ani v početní výhodě, kdy se z dorážky neprosadil Przybyla a do kabiny tak odcházeli spokojenější Brňané.

Rovněž v prostřední části si první velkou šanci vytvořila Kometa, po teči Havránka ale puk pravou tyč těsně minul. Nedáš? Dostaneš. Na druhé straně se do puku v mezikruží opřel Kamil Klocek a Dostál už jen mohl vylovit puk ze své sítě. V početní výhodě se ale následně hosté dostali znovu do vedení, když nahození Zábranského tečoval těsně před Ovčařím Martin Nečas.

Už o pár sekund později se skóre na světelné tabuli měnilo znovu, když se z dorážky prosadil Robert Havlát, který rázem poslal svůj tým do tříbrankového trháku. Trenéři Třince reagovali oddechovým časem a necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky už to bylo jen o gól, když se z individuální akce prosadil obránce Grzegorz Radzienciak.

A ze třetí třetiny bylo odehráno pouhých dvacet sekund, když se po přihrávce Hladonika prosadil Jan Kalus a bylo tak vyrovnáno. Oceláři mohli jít vzápětí i do vedení, střelu Kaukiče z mezikruží ale zastavil Dostál. Radovat se ale nemohla ani Kometa, jelikož dorážku Mikysky zlikvidoval třinecký gólman, který vzápětí lapil povedeným zákrokem také střelu Nováka.

V samotném závěru základní hrací doby mohl rozhodnout o osudu utkání Przybyla, který zastavil rozehrávku Komety, vzápětí ale třinecký útočník přestřelil a za vyrovnaného stavu se pokračovalo desetiminutovým prodloužením. V něm však branka nepadla a došlo tak až na dovednostní disciplínu, ve které byla šťastnější Kometa a její exekutor osmé série, Martin Nečas.