Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Debakl na Lesní! Junioři nadělili Pardubicím osmičku!

10.01.2015 · Martina Sikorová
Doslova ve střeleckou exhibici proměnili sobotní zápas s Pardubicemi třinečtí junioři, kteří v průběhu utkání nastříleli osm branek a připsali si druhou výhru v řadě. Hattrickem se blýskl Adam Kofroň, pět bodů si připsal Ondřej Kovařčík (2+3) a druhé čisté konto v sezóně pak vychytal Milan Dudáček
39.kolo, sobota 10.1.2015
Třinec
Pardubice
8:0
Werk aréna
Třetiny: 1:0, 3:0, 4:0  Branky a nahrávky: 3. O. Kovařčík (Jaroš), 25. Kofroň (O. Kovařčík, Roman), 29. M. Kovařčík (Doudera, Christov), 32. Pěnčík (Zahradníček, Severa), 41. Kofroň (O. Kovařčík, Jaroš), 43. Kofroň (O. Kovařčík), 48. O. Kovařčík (Jaroš, Kofroň), 57. Severa (Pisarik). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 164. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 8:0.  
Dudáček – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Bednář, Pala, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Husár (32. Červený) – Franc, Budík, Horyna, Bažant, Adam, Nedbal – Ružička, Chvojka, Havrda, Velinský, Barkóci, Hlaváček, Pipek, Kysela, Panna

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili aktivněji Oceláři, kteří si hned ve třetí minutě vytvořili velkou šanci, Pisarik ale z levého kruhu napálil pouze horní tyč. To, co se nepovedlo třineckému kapitánovi, se ale o sedmnáct sekund později podařilo Ondřeji Kovařčíkovi a domácí tak šli do vedení. Vyrovnat mohl chvíli nato Barkóci, ten ale trefil z prostoru před brankou přesně to místo, kde byl připravený Dudáček.

A tak znovu zvonila tyč pardubické branky, tentokrát po střele Doudery od modré. Oceláři poté dostali k dispozici přesilovou hru, hrozili však až po jejím skončení. Do brejku se protlačil Bednář, Husár si ale s jeho zakončením poradil. A z gólu se nemohl radovat ani Severa, kterému ve skórování zabránil výborný zákrok pardubického brankáře.

Po první třetině tedy nic nenasvědčovalo tomu, že by ve Werk aréně padlo mnoho branek. Hosté šli poté do čtyř a třinečtí hráči nabídku k navýšení svého vedení využili. Husár sice několik dorážek pokryl, na tu poslední z hole Adama Kofroně už ale zareagovat nestihl. Další velkou šanci Třince poté spálil Christov, který přestřelil odkrytou část branky.

Stejný hráč se následně provinil hákováním a nabídl tak šanci hostům, ti ale nabídnutou výhodu nevyužili a hned po vypršení dvouminutové přesilovky inkasovali. Christov nahodil kotouč do brankoviště, odkud jej za záda Husára dopravil Michal Kovařčík. Perníkáři poté dostali k dispozici další početní výhodu, byli to ale právě oni, kdo znovu inkasoval.

Do samostatného nájezdu se dostal Marek Pěnčík, který svůj únik proměnil a vyhnal Husára na střídačku a do branky se postavil Patrik Červený. Do konce prostřední dvacetiminutovky si pak Oceláři vypracovali ještě dvě obrovské šance, Ondřej Kovařčík ale z brejku branku přestřelil a Pěnčík z vrcholku levého kruhu napálil horní tyč.

A gólové hody pokračovaly i v závěrečné části. Po sedmnácti sekundách se střelou mezi betony prosadil Adam Kofroň. Korigovat nepříznivý vývoj utkání mohl následně Pipek, který ale kotouč do odkryté klece zasunout nedokázal. Na druhé straně byli domácí hráči úspěšnější. Adam Kofroň využil přesné nahrávky Ondřeje Kovařčíka a střelou do horní části branky zkompletoval hattrick.

Patnáct minut před koncem duelu si velkou příležitost vytvořil Ružička, proti jeho střele z blízka si ale připsal úspěšný zákrok strážce třinecké branky. A opět se tak ukázalo, že nedáš, dostaneš opravdu platí. Střelu Kofroně vyrazil Červený pouze před sebe a Ondřej Kovařčík už neměl problém zakončit do odkryté branky.

Perníkáři poté přidali na aktivitě, na výborně chytajícího Dudáčka ale vyzrát nedokázali. Dobrou šanci měl po zaváhání Pisarika obránce Budík, třinecký gólman se ale o své čisté konto připravit nenechal. Gólový účet utkání pak uzavřel Jiří Severa, který proměnil svůj nájezd střelou k bližší tyči a po hvizdu rozhodčího si tam mohli Oceláři užít děkovačku se skupinkou fanoušků, kteří je po celý zápas vydatně podporovali.