Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Juniorům unikl postup do semifinále o jeden gól.

20.03.2014 · Kamila Schmiedová
Rozhodující duel mezi Třincem a Litvínovem o postup do semifinále si nakonec na domácím ledě vybojovali junioři z Litvínova. První třetinu ovládli Oceláři a vedli s náskokem jedné branky. To ale domácí hned v druhé periodě obrátili na stav 3:2, který byl pro tento zápas konečný. Třinci tedy tímto zápasem končí sezóna.
ČF5, čtvrtek 20.3.2014
Litvínov
Třinec
3:2
Litvínov
Třetiny: 1:2, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 4. Baránek (Mical, Válek), 24. Řehoř (Mical), 28. Válek (Řehoř, Šefl) – 7. Matyáš (Ižacký, Franek), 14. Ižacký (Kofroň, Ondřej Kovařčík). Rozhodčí: Hrubý- Kajínek, Podrazil. Vyloučení:3:8, navíc Cvrk (LIT) 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, Růžička (TRI) 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku + 20 minut za nesportovní chování. Využití:1:1 . V oslabení:0:0 . Diváci: 872. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3.  
Soukup – Šesták, Baránek, Cvrk, Fučík "A", Kokeš, Šefl, Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Písařík, Weitz, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Strejček, Sýkora, Šimeček, Válek "C", Štěpka.
Svoboda – Běhal "C", Zahradníček, Mravec, Matyáš, Heider, Pěnčík, Franek, Růžička, Kofroň, Ižacký "A", Sikora, Kovařčík O., Kasala, Motloch, Švaňa, Kovařčík M., Christov, Jaroš "A".

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu


V páteční podvečer se na zimním stadionu Ivana Hlinky schylovalo k nejdůležitějšímu utkání sezóny. Litvínov nevyužil předchozí dva mečboly a dnes je čekal třetí. Jak se říká do třetice všeho dobrého, tak dnes toto přísloví naštěstí pro litvínovské borce platilo. Litvínov přišel v boji o postup podpořit i domácí fanklub a po celé utkání domácí tým hnal za vítězstvím. Podpořit své nástupce přišlo také několik hráčů A-týmu.

Litvínov vstoupil do utkání jako uragán, domácí nepustili v prvních minutách Třinec prakticky k ničemu a odstřelovali branku hostujícího Svobody. Ve 3. minutě vytvořili domácí obrovský závar před třineckou brankou, nejdříve se pokusil uklidit puk za záda dezorientovaného Svobody Řehoř, ale neúspěšně. Po něm se do puku opřel Baránek a jeho střela skončila na tyči třinecké branky.

Domácí v náporu nepolevovali a to se jim vyplatilo, Marek Baránek si udělal dva kroky od modré čáry a nechytatelnou pumelicí zápěstím vymetl všechny pavučinky v pravém rohu Svobodovy branky. Chemici jakoby se po této brance trošku uspokojili a Třinec převzal iniciativu. Při vyloučení Písaříka měli Třinečtí několik dobrých šancí ke skórování, ale na místě byl vždy výtečný Soukup. Hosté nakonec přesilovou hru přece jen využili, Ižacký poslal nabídku na branku, kterou nepohrdl Jakub Matyáš a tečoval ji mimo dosah jinak výborného Soukupa.

Domácí branka zaskočila a ne a ne se z útlumu dostat. Litvínovským hráčům se nedala upřít snaha, ale scházela jim především přesnost. Ve 14. minutě bylo s Litvínovem ještě hůře, Jakub Ižacký měl v předbrankovém prostoru příliš mnoho volnosti a svou šanci přetavil ve vedoucí branku svého týmu. O několik minut později byl vyloučen Kokeš, ale Litvínovští odehráli oslabení famózně a Třinec do ničeho nepustili.

Ve druhé třetině byl k vidění nejhezčí hokej z celého utkání, byl to hokej plný šancí a také skvělých zásahů obou brankařů. Už ve 3. minutě druhé periody ujeli Kovarčík s Ilžackým do přečíslení dva na jednoho, ale Soukup fantasticky zasáhl proti střele prvně jmenovaného.

Platilo pravidlo nedáš - dostaneš, Mical rozjel ve středním pásmu Ivana Řehoře, který šikovnou střelou bekhendem překvapil Svobodu. Další obrovská šance patřila hostům a na místě byl opět skvělý Soukup, když vychytal Franka. Ve 28. minutě ujeli do přečíslení Řehoř s Válkem a byla to podívaná. Řehoř si skvěle počkal na to až mu padající obránce odklouže z cesty a perfektní žabičkou našel najetého Lukáše Válka u druhé tyče, který nedal Svobodovi šanci zasáhnout. Domácí dominovali a Třinec se už za obranu Litvínova tak snadno nedostával, naopak chemici ukázali, že když hrají svoji hru, tak to funguje.

Začátek závěrečné třetiny byl ve znamení playoff, oba týmy se snažili vycházet ze zajištěné obrany. Litvínov hrozil především v přesilových hrách, Svoboda musel předvést několik dobrých zákroků, aby zachránil svůj tým od pohromy. Něco málo po polovině třetí třetiny mohli hosté vyrovnat, ale Kofroň nenašel recept na skvělého Soukupa, když se snažil procpat do branky odraženou střelu Ižackého. Z protiakce mohl rozhodnout Písařík, jeho ránu však zastavila tyč Svobodovy branky.

V 55. minutě bylo až neuvěřitelné co Třinečtí spálili. Soukup už jen ležel na ledě, ale ani jeden z dojíždějících hráčů nedokázal trefit odkrytou klec. O dvě minuty později mohlo být definitivně rozhodnuto, Weitz se procpal až před Svobodu, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Třinec ještě vrhl všechny síly do powerplay, domácí si ale už závěr zápasu pohlídali a slaví postup mezi nejlepší čtveřici.Vzhledem k systému soutěže juniorů už nemůže Litvínov skončit hůře než na 3. místě!

Ohlasy trenérů

Radek Mrázek (HC Litvínov:) Je to dřina! Sérii jsme si zbytečně zkomplikovali. Bohužel v Třinci se nám nepovedl postup dotáhnout, ale kluci v dnešním utkání bojovností a i parádním přístupem od druhé třetiny si postup zasloužili. Začátek jsme měli trochu rozpačitý, asi jsme se ho malinko lekli. Od druhé třetiny jsme si postup zasloužili.
Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Série byla celkově hodně vyrovnaná. Poslední zápas rozhodla na konci naše nedisciplinovanost a bohužel nám chyběl kousek štěstí v šancích, které jsme si vytvořili. Diváci se měli na co dívat, protože to byl velmi dobrý hokej. Chtěl bych popřát domácím hodně štěstí do dalších kol.