Kohouti těsně zdolali třinecké juniory

11.09.2009 · Růžena Raszková
Premiéra na domácím ledě nevyšla třineckým mladíkům podle jejich představ. Ve vyrovnaném utkání se sice ujeli vedení rychlým gólem, ovšem mladíci z Hané brzy srovnali krok. Po usilovném boji si nakonec tři body z Werk Arény odvážejí hosté.
1.kolo, pátek 11.9.2009
3:4
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:2  Branky a nahrávky: 3. Potoček (Ostřížek, Kaďorek), 28. Kaďorek (Marosz), 31. Mičulka (Marosz, Ostřížek) - 26. Matoušek (Dostál), 26. Blinka (Mareček), 44. Spurný (Rác, Heža), 50. Venkrbec (Rác, Spurný) . Vyloučení: 5:6 . Střely na branku: 32:16 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Boška - Gottwald, Kaďorek, Špaček, Toman J., Pavlík, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Rufer, Marosz, Měrka, Palička, Toman M., Potoček, Ostřížek
Vrzala - Trojan, Mečiar, Finkes, Malina, Andraši, Spurý, Michalík, Heža - Dopita, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Blunka, Marček, Kroseska, Rác, Venkrbec

Utkání juniorů s Kohouty začalo rychlou brankou domácích, když Kaďorek nahodil od modré kotouč, který zachytil Ostřížek a zadovkou naslepo našel před brankou Mária Potočka, který trefil úplně prázdnou olomouckou bránu – 1: 0. Druhou velkou šanci měl na hokejce Michal Toman, který se sám řítil na branku. V poslední chvíli ho zastavil jeden z olomouckých obránců. Při domácí přesilovce chyboval olomoucký Trojan, jeho vyhození v oslabení zachytil Ostřížek, který nahrál Mičulkovi, ten trefil jen tyč soupeřovy brány.

Do druhé třetiny vstoupily obě mužstva vyloučením, když v 22. minutě byli současně potrestáni Špaček a Pánek za sekání. V 26. minutě využil závar před třineckou svatyní Josef Matoušek a po přihrávce Dostála vyrovnává na 1:1. O 30 sekund později dostává svůj tým do vedení Matěj Blinka, když potrestal nedůslednost třinecké obrany – 1:2. S góly se roztrhl pytel a v 28. minutě Petr Kaďorek přesnou střelou trefuje odkrytý kout Vrzalovy branky – 2:2. Za tři minuty Rostislav Marosz nádherným pasem přes brankoviště našel hokejku Lukáše Mičulky, který se nemýlil 3:2.

Po vyloučení Finkese Třinec rozpoutal přesilovkový kolotoč, ale dobře chytající Vrzala všem třineckým střelám odolal. Došlo i na pěstní souboj Jakuba Tomana a Andrášiho, za což byli oba posláni na trestnou lavici. V 44. minutě Olomouc využívá přesilovou hru, když Roman Spurný od modré dělovou ránou propálil vše co mu stálo v cestě - 3:3. Vítězná branka Olomouce padla již 50. minutě, kdy Matouš Venkrbec pohotově dorazil střelu, kterou neudržel domácí gólman. K vyrovnání nepomohla domácím ani závěrečná power play, proto si 3 body z Třince odvážejí olomoučtí junioři.

Jiří Juřík (trenér HCO): Zápas jsme ztratili v poslední třetině po hrubých chybách a celé to utkání, ve kterém jsme měli mírnou převahu, ztroskotalo na šancích, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř výborně bránil a naše chyby trestal.

Luděk Konopčík (trenér Olomouc): Dneska jsme do Třince přijeli povzbuzeni včerejším vítězství s Vítkovicemi, se kterými jsme překvapivě vyhráli. Chtěl bych poděkovat našim klukům, kteří tady odvedli své maximum. Některé góly sice padly se štěstím, ale myslím si, že jsme Třinci byli důstojným soupeřem.