Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři prohráli v Jihlavě nejtěsnějším výsledkem

21.09.2013 · Luboš Olszar
Jediný gól dnes rozhodl v duelu mezi Jihlavou a Oceláři o tom, že družina trenérského dua Juřík - Mach odjede z utkání domů bez bodového nákladu. O tento jediný kousek se v závěru první třetiny postaral během přesilové David Březina a po dobu dalších čtyřiceti minut si Jihlava udržela těsný fotbalový výsledek 1:0.
6.kolo, sobota 21.9.2013
Jihlava
Třinec
1:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 20. Březina (Tobola, Čermák). Rozhodčí: Homola - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 1:0.  
Fučík – Žáček, Tobola, Březka, Dundáček, Vala D., Čermák, Košař – Severa, Březina, Molnár – Vykouk, Vala J., Lupač – Sladký, Vantuch, Beran.
Svoboda – Zahradníček, Běhal, Matyáš, Hurtík, Valíček, Franek, Jaroš – Vyčesaný, Heider, Pěnčík – Kovařčík O., Ižacký, Kofroň – Ohera, Motloch, Kasala – Kovařčík M., Bartoň, Křibík.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

První třetina byla od obou týmů poměrně vyrovnaná, i když objektivně měli více ze hry hosté. Ti se v dobrém světle ukázali hlavně při přesilovce, kdy domácí branku zasypali sprškou střel. I přes zlomenou hůl jednoho z domácích hráčů se ale Oceláři nedokázali prosadit. V 16. minutě naopak zahrozili domácí, konkrétně Dundáček, branku ovšem těsně minul a následná dorážka skončila zaseknutá pod Svobodovým betonem. V závěru třetiny pak doplatili hosté na nedisciplinovanost. První oslabení sice aktivním napadáním zvládli, poté ale došlo k vzájemné potyčce mezi Heiderem a Dundáčkem a následně se k třineckému obránci připojil ještě Jaroš. Tuto šanci už domácí neprováhali. Po výměně puku mezi obránci tečoval střelu pod spojnici David Březina.

Druhou třetinu načali domácí pokračující přesilovkou, kterou však Třinečtí s přehledem ubránili. Oslabení rozhodně mohou patřit mezi chloubu hostujícího týmu. Po přesilovce domácích následovala poněkud hlušší část utkání. Z té se ve 26. minutě probrali Březina s Molnárem, ani jeden však hostujícího gólmana nenachytal. Hosté se často proviňovali zakázaným uvolněním, po jednom takovém icingu se dostali do přečíslení, při kterém si ale nerozuměli a spálili tak velkou šanci na srovnání. Velký závar si hosté připravili až na úplný závěr druhé třetiny, Fučík jasně odolával, až do chvíle, kdy do něj najeli hostující hráči. To se zlostně otočil, ve stejné chvíli ale zazněla siréna ohlašující přestávku.

Poslední dějství bylo divácky asi nejzajímavější. Na začátku třetí třetiny Svoboda předvedl něco ze svého umění, když proti Sladkému vytáhl ukázkový semafor. Poté se Dukla musela bránit kvalitní třinecké přesilovce, což se jí nakonec tedy povedlo. V posledních deseti minutách se začal hrát pohledný hokej s mnoha příležitostmi na obou stranách. Nejprve se do samostatného úniku dostal Březina. Pohybem naznačil střelu, hostující gólman se ale zmást nenechal a zabránil mu ve skórování betonem. Následně mohl do odkryté klece zvýšit Molnár, v rychlosti ale nestačil puk ideálně zpracovat. Na druhé straně zase domácím zatrnulo po střele Hurtíka, ani ona ovšem nebyla úspěšná. Hosté v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, domácím se ale podařilo několikrát vyhodit puk a ubránit tak ten nejtěsnější výsledek.