Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junioři vezou z Chomutova jeden bod

01.12.2011 · Daniel Ježek
Junioři Ocelářů vstoupili do druhé části extraligy utkáním v Chomutově. Svěřenci trenérů J. Juříka a A. Macha po úvodních dvaceti minutách vedli rozdílem branky, nakonec ale berou bod po samostatných nájezdech. Góly Třince vsítili Radim Matuš a Jan Diviš.
21., čtvrtek 1.12.2011
Chomutov
Třinec
3:2sn
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 7. Novák L. (Novák J., Opalek), 31. Ondráček (Deveri, Pozděna), nájezd Klouček - 15. Matuš (Burzala, Kapica), 20. Diviš (Ižacký, Kasperlík). Rozhodčí: Petružálek - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.  
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korím, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Kopáč
Hollý (od 31. min Chvostek) - Ižacký, Franěk, Běhal, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Bumbál, Hegyi, Hurtík, Repe, Diviš, Kapica, Teper, Kajaba, Burzala, Matuš, Číhal, Bezuška

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

První třetina se hrála ve vysokém tempu. Začátek třetiny více vycházel hostům, ale branku z toho nakonec nevytěžili. Poté ale v sedmé minutě utkání hrál přesilovou hru Chomutov. Začátek byl poněkud rozpačitý, ale na závěr předvedli bratři Novákové krásnou souhru. Zpoza branku přihrával Jakub Lukášovi a ten se jíž v zakončení nemýlil. Trefil přesně mezeru pod rukávem Hollého. Chvilku ani nevěřil, že puk propasíroval do branky, nakonec ale byla radost o to větší. Piráti brankou ožili, ale další branku nepřidali. Naopak se prosadil Třinec. Trestuhodně nepokrytý hráč Třince měl dostatek prostoru na to, aby nadvakrát dostal puk za chomutovského mága. Střelcem byl Radim Matuš. Zhruba půlminuty před prvním hvizdem se trefil důrazný Jan Diviš a stav po dvaceti minutách byl 1:2.

Druhá třetina se odehrála ve stejně vysokém tempu, jako ta první. Hra měla spád a přihrávka střídala přihrávku. Šance byly na obou stranách, ale dobře podrželi gólmani. Až do poloviny zápasu. Přišla obrovská chyba Hollého společně s obranou Třince a Filip Ondráček, po přihrávce Deveriho a Pozděny, bez nejmenších problému uklidil puk do prázdné klece. Hollý se zpoza branky nestihl vrátit do klece. Hollého vystřídal v brance Chvostek. Od tohoto okamžiku se hra přesunula převážně do středního pásma. Mnoho akcí skončilo na modrých čarách. Stav po druhé třetině 2:2.

Celá třetí třetina byla hodně zblázněná. Týmům vydrželo nasazené tempo a šlapalo se z akce do akce. Hlavně v druhé polovině třetí třetiny bylo k vidění hodně zajímavých momentů. Nejprve měli několik slibných šancí hosté, ale stopku jim vystavil Bartejs společně s domácím gólmanem. Následovala velká šance Pesjaka, ale Chvostek vynikajícím zákrokem vykopl kotouč u druhé tyče. Stačil se bleskurychle přesunout. Na závěr Ondráček předkládal Lukášovi Novákovi, ale ten blafákem neuspěl proti Chvostkovi. Krásná akce, škoda zakončení. Rozhodnout muselo prodloužení.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o tom, kdo získá bonusový bod a šlo se na nájezdy. V těch nakonec rozhodl David Klouček.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec