MISTR 2023/2024

Gólová přestřelka starších dorostenců

29.10.2011 · Růžena Raszková
T Ř I N E C - V 17. kole extraliga starších dorostenců přivítali svěřenci Romana Ciencialy bojovné Berany ze Zlína. Ti se však během dvou třetin změnili v krotké beránky, když prohrávali již 9:1. Jen ztrátou koncentrace domácích v poslední třetině je výsledek pro hosty přijatelnější.
17., sobota 29.10.2011
Zlín
9:5
Třetiny: 3:0, 5:0, 1:5  Branky a nahrávky: 7. Kofroň (Valíček), 7. Kovařčík, 20. Růžička (Kofroň, Pisarik), 22. Růžička, 27. Běhal (Heider), 29. Pastrňák (Cienciala, Samek), 31. Ohera (Cienciala D., Pisarik), 31. Cienciala (Běhal, Samek), 53. Ohera (Jaroš) - 48. Tomiga, 56. Macharček (Hrazdíra), 59. Galuška, 60. Hrazdíra (Mika), 60. Tomiga (Dalajka). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Němec - Pisarik, Cienciala D., Kasala, Pěnčík, Rataj, Christov, Běhal, Ohera, Růžička, Kovařčík, Samek, Kofroň, Mičulka, Valíček, Heider, Jonáš, Kalus, Pastrňák, Foltýn, Jaroš
Svoboda (Čepila) - Řezáč, Grygera, Stuchlík, Velčovský, Macharáček, Kužílek, Kratochvíl, Taln, Hladiš, Tomiga, Skočík, Zaremba, Matula, Dalajka, Vyoral, Mika, Hrazdíra, Galuška

Počátek utkání začal vlažně. Mladí hokejisté hráli nahoru dolů, ale bez brankových šancí. V sedmé minutě se Třinečtí trefili hned dvakrát. Nejdříve dorazil za Čepilovy záda Valíčkovu přihrávku Adam Kofroň. O třináct vteřin později využil Ondřej Kovařčík zmatku před brankou a trefil se do víka zlínské klece. Před koncem první třetiny dorazil Marek Růžička střelu Kofroně a zvýšil na 3:0.

Ve druhé třetině jsme viděli gólový koncert domácích. Hned na začátku třetiny ve vlastním oslabení ujel Marek Růžička a poslal puk přímo do zlínské branky. Ve 27.minutě se do branky hostí trefil Jiří Běhal a vyhnal Čepilu na střídačku. Do branky hostí se postavil Martin Svoboda, ten se ani nestačil rozkoukat a David Pastrňák zvýšil na 6:0. V polovině utkání atomovou střelou od modré nedal zlínskému brankáři šanci Filip Ohera. Ještě v téže minutě zvýšil na 8:0 David Cienciala. Ke konci třetiny začali vystrkovat růžky také Zlínští a zaměstnali třineckého brankáře několika nebezpečnými střelami, ale do konce třetiny mu zůstalo ještě čisté konto.

V posledním dějství se hosté rozehráli, ale bylo už pozdě. Ve 44. minutě při signalizovaném trestu prokličkoval Jakub Tomiga celé hřiště a překonal Němce poprvé. Domácí stačili ještě odpovědět brankou Filipa Ohery zpoza branky. Pak už Ševci nepustili Třinecké ke slovu. V 56.minutě se trefil mezi nohy třineckého brankáře David Macharáček. Během necelých dvou minut překonali hosté domácího brankáře hned třikrát. Nejdříve se trefil Lumír Galuška, poté vykoupal překvapeného gólmana David Hrazdíra a pět sekund před závěrečnou sirénou upravil konečný stav na 9:5 Jakub Tomiga.