MISTR 2023/2024

Velký obrat pod Tatrami: Oceláři vezou domů bronz

20.08.2023 · Adam Sušovský
Nepovedený vstup do Tatranského poháru hodili Oceláři rychle za hlavu, v neděli si spravili chuť: V zápase s finskou Lappeerantou sice na začátku druhé třetiny prohrávali už 0:2, velkolepý obrat ale nakonec znamenal vítězství 5:2 a konečné třetí místo na slovenském turnaji.
Tatranský pohár, neděle 20.8.2023
SaiPa
2:5
Zimný štadión mesta Poprad
Třetiny: 1:0, 1:4, 0:1  Branky a nahrávky: 17. Ojantakanen (Lipiänen), 21. Appelgren (Oden, Siikonen) – 22. Pánik (L. Hudáček), 26. Smith (Pánik, Polášek), 29. Haas (Vrána, Voženílek), 36. Adámek (Čacho, Nedomlel), 58. Vrána (Voženílek, Sikora). Rozhodčí: M. Korba, Kocúr – Bogdaň, Pribula.. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
Piiroinen – Rikkilä, Moro, Anttalainen, Viitasalo, Trejbal, Airola, Hietala, Järventie – Appelgren, Siikonen, Oden – Tammela, Morand, Ojantakanen – Kivenmäki, Helewka, Lipiänen – Vainikainen, Hokkanen, Karvinen.
Švančara – Smith, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Polášek, Havránek – Sikora, Vrána, Voženílek – Pánik, Walega, L. Hudáček – Daňo, Čacho, Haas – Patrik Hrehorčák, Miloš Roman, Kurovský.

Výrazně zlepšený výkon celého týmu, zlepšené přesilovky a mnohem více energie ve hře.

Tak vypadali třinečtí Oceláři v zápase o bronz na 76. ročníku Tatranského poháru. Po sobotní prohře 0:4 s Popradem nastoupili čeští mistři proti finské SaiPa Lappeerantě a zápas v Tatrách dovedli k nakonec relativně pohodovému vítězství.

Ani to se ale v neděli odpoledne nerodilo lehce, právě naopak. Byl to totiž finský celek, který vstoupil do zápasu lépe. SaiPa po brankách Valteriho Ojantakanena a Niklase Appelgrena dokonce na začátku druhé třetiny vedla už 2:0, zbytek zápasu už ale patřil Ocelářům.

Ani ne minutu po druhé brance finského celku totiž přišel s odpovědí Richard Pánik, který si po přihrávce Hudáčka navedl kotouč na osu hřiště a propálil gólmana soupeře. Stejný hráč, nová letní posila, byl také u vyrovnávací branky. Oceláři využili přesilovou hru, po přihrávce Pánika utáhl Adam Smith švih od modré čáry přesně ke vzdálenější tyči.

Smršť Ocelářů pokračovala, už na konci 29. minuty Třinec vedl. A zase to bylo z přesilové hry, tentokrát pavučiny v levém horním růžku vymetl svým premiérovým gólem za Oceláře mladík Oskar Haas. Nakonec to byla také branka vítězná.

Třinec ve vedení ožil, zcela přebral kontrolu nad zápasem. Ve 36. minutě se navíc po další krásné kombinaci prosadil také obránce Marian Adámek. Za stavu 4:2 se SaiPa mohla do zápasu vrátit ještě v přesilových hrách, ale Oceláři je i s přispěním zákroků debutujícího brankáře Patrika Švančary ustáli. Definitivní tečku za vítězstvím i celým turnajem dal necelé tři minuty před koncem Petr Vrána. Kapitán Ocelářů si na pravém kruhu našel odražený kotouč a procedil ho mezi betony brankáře - 5:2.

Vladimír Országh (Oceláři Třinec): Přistoupili jsme k zápasu daleko zodpovědněji než k sobotnímu duelu s Popradem. I za stavu 0:2 jsme nadále zůstali koncentrovaní, mnohem více jsme stříleli, hráli týmověji s kratšími střídáními. Tým vypadal, že má mnohem více energie a konečně jsme si pomohli také přesilovkami.