V Praze se nedařilo, Oceláři zůstali bez bodů

19.11.2017 · Daniel Ježek
Oceláři v třiadvacátém kole zavítali na led libeňské O2 arény. Do duelu proti Spartě hráči s drakem na hrudi nastoupili s výrazně omlazenou kádrem, mimo hru zůstalo osm hráčů základní sestavy. Slezané nakonec prohráli 1:2, branku Ocelářů vsítil obránce Lukáš Kovář.
23.kolo, neděle 19.11.2017
Sparta Praha
2:1
O2 aréna
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 15. T. Pavelka (Forman, Pech), 39. Forman (Z. Michálek, Pech) – 37. L. Kovář (Linhart). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Svoboda, Rampír. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 12 071. Střely na branku: 30:17. Zblokované střely: 12:4. Hity: 8:14. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
HC Sparta Praha: Honzík – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel – Forman, Pech, Kumstát (A) – Jarůšek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Kudrna, Reichenberg, Říčka – Rousek, Saponari, Smejkal.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart (A), Bartko, M. Doudera (C), D. Musil, Jank, Adámek, L. Kovář – Irgl (A), Marcinko, Rákos – Cienciala, Mikulík, Chmielewski – Raška, Polanský, Christov – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň.

Vstup do utkání měla lepší domácí Sparta. Hned po patnácti vteřinách se do dobré šance dostal Pech, Hrubec ale příležitost domácího útočníka zlikvidoval. Oceláři mohli udeřit v minutě sedmé, Mikulík ale v předbrankovém prostoru nedokázal za Honzíkova záda usměrnit pobídku Adámka. V dalších minutách první desetiminutovky zápasu své štěstí ještě zkoušeli Pech, Jarůšek či Chmielewski, nikdo ale neuspěl.

Druhá polovina úvodní dvacetiminutovky nabídla další velké příležitosti. Sparta nevyužila přečíslení dvou proti jednomu, Zbyněk Irgl pak odmítl skórovat z trestného střílení. Jako první se tak radovali domácí. Pražané se dostali do menšího tlaku, Tomáš Pavelka využil zakrytého výhledu Hrubce a poslal kotouč do sítě.

Za další dvě minuty mohl vedení domácích navýšit Říčka, ten ale přestřelil. Spartě se poté nevedlo ani v početní výhodě. Ve dvacáté minutě se Oceláři dostali do přečíslení, Rákos ale tvrdou střelou Honzíka nepřekonal.

Úvodní minuty prostřední části hry poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům. Domácí si dokonce zahráli dvojnásobnou početní výhodu, obrana Ocelářů ale zafungovala na jedničku a další skórování domácím nepovolila. V pětatřicáté minutě měl dvě možnosti Pech, v obou případech ale vynikl Šimon Hrubec.

Za další dvě minuty už se skóre duelu měnilo. Debutant v dresu s drakem na hrudi Lukáš Kovář dostal nabito na modrou čáru, kotouč se zastavil až o síť Honzíkovy branky. Vyrovnaný stav ale vydržel jen tři minuty, v poslední vteřině devětatřicáté minuty se v početní výhodě prosadil Miroslav Forman.

Oceláři tak do závěrečné třetiny vstupovali s jednobrankovým mankem. To mohl v sedmačtyřicáté minutě smazat Chmielewski, jeho pokus z mezikruží ale letěl těsně vedle branky. Další podstatné věci se ve třetí třetině udály až v jejím závěru.

V sedmapadesáté minutě měl na holi srovnání Irgl, ten ale v dobré příležitosti nechal pouze vyniknout brankáře Sparty. To ale byla ze strany Ocelářů poslední šance k vyrovnání. Domácí si závěr duelu pohlídali, když drželi kotouč v bezpečné vzdálenosti od své branky. Oceláři body do své sbírky nepřidali.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): "Minulý zápas s Olomoucí nám nalil energii do žil, bylo to cítit už od rána. Kluci ožili, spadla z nich trošku deka. Na Třinec jsme vlétli, byli jsme aktivnější a lepší. Bohužel jsme to ale nezvýraznili víc než jedním gólem. Soupeř dokázal srovnat, nám pak vyšla dobře sehraná přesilovka. Od té doby jsme hráli ne na krásu a pro lidi, i když jich byla spousta. Soustředili jsme se na výbornou defenzivu a na zisk tří bodů. Chci poděkovat gólmanovi i všem útočným hráčům, kteří své ofenzivní choutky podřídili výsledku."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "V první třetině byla Sparta jednoznačně lepší, tlačila nás. Díky brankáři Hrubcovi, který podal výborný výkon, skončila jen 0:1. Škoda, že jsme nevyužili trestné střílení, tlak domácích jsme mohli otupit. Ve druhé třetině jsme se trošku zvedli, byla tam pasáž, kdy jsme se usadili v útočném pásmu a vyrovnali. Bohužel, pak jsme udělali hloupý faul a znovu inkasovali. Myslím, že ve třetí třetině se Sparta trošku začala bát o výsledek. Byli jsme aktivnější, ovšem skórovat se nám nepovedlo. V těchto fázích potřebujeme, aby starší hráči vzali odpovědnost na sebe. Chce to lepší produktivitu. Myslím, že tohle nám teď prohrálo zápas."