Omlazená sestava Ocelářů podlehla Olomouci

14.11.2017 · Martin Stebel, Tomáš Pavlica
První utkání po reprezentační přestávce nepřineslo Ocelářům žádnou radost, na ledě Olomouce podlehli poměrem 0:4. Nutno dodat, že trenérská dvojice Varaďa-Zadina tentokrát poslala do hry notně omlazenou sestavu - bez Krajíčka, Adamského, Marcinka, Růžičky, Irgla či Petružálka. Další extraligový duel čeká Oceláře v pátek 17. listopadu, kdy se od 15:30 hodin představí ve Zlíně.
21.kolo, úterý 14.11.2017
4:0
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 14. Škůrek (Vyrůbalík, J. Knotek), 19. Sundher (L. Galvas), 23. Škůrek (Eberle, Laš), 55. Herman (Ondrušek) Rozhodčí: Pešina, Pražák – Frodl, Komárek Vyloučení: 3:3 Využití: 1:0 Střely na branku: 31:22 Zblokované střely: 13:9 Hity: 4:2 Vhazování: 35:27 Diváci: 3027

Nejlepší hráči utkání: David Škůrek – Peter Hamerlík

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Skladaný, Herman, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Holec, Sundher, R. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (23. Hamerlík) – Roth (A), M. Doudera (A), Adámek, D. Musil, Jank, Linhart, Bartko – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa, Rákos, Svačina – Dravecký (C), Polanský, Raška – Cienciala, Mikulík, Christov.

Po počátečním oťukávání se do první šance dostal Ondřej Kovarčík, který dorážel puk po nahození od modré. Konrád ovšem prostor u tyče dostatečně utěsnil. První přesilovku nabídl hostům Sundher, který sekl Janka. Do šance se ale v oslabení dostal Knotek, který nezužitkoval nájezd na Hrubce a ani poté Herman nebyl se svou střelou úspěšný.

Následující minuty přinesly aktivní hokej na obou dvou stranách, žádný z týmů si však stoprocentní šanci nevytvořil. Pak se ale Hanáci prosadili po secvičené akci. Knotek vyhrál buly, Vyrůbalík poslal cíleně přihrávku na Davida Škůrka, který pronikl mezi třineckými beky a zápěstím prostřelil Hrubce. Olomouc pokračovala v aktivitě. Teč Sundhera a střela Holce mířily mimo tři tyče. Na druhé svou dělovkou kontroval Svačina. A pro změnu na druhé straně doráželi Knotek s Laš, třinecká obrana to ustála.

Za chvíli si ale musela pomoci faulem, na dvě minuty šel za podražení Musil. Olomoucká přesilovka dopadla úplně stejně špatně jako ta třinecká, a ještě málem ohrozil Konráda Adámek. Ale pak to přišlo od Kevina Sundhera. Zpracoval si přihrávku od Lukáše Galvase, ujel obránci, vymíchal Hrubce a zasunul mu puk mezi betony. Poté měl ještě Třinec výhodu přesilovky kvůli faulu Knotka. Zejména Svačina a Rákos olomoucké obraně zatápěli, Konrád ale odolal.

Na začátku druhé třetiny Třinec pokračoval v přesilovce, žádnou velkou šanci ale neměl. Pak se ujali aktivity domácí. Nejprve Knotek nabíjel Lašovi, jeho střelu ale Hrubec betonem vyrazil. Semknutí Třince Kohouty pokračovalo. Z práce celé pětky pak profitoval David Škůrek, kterému bylo nabito hned po příjezdu ze střídačky a jeho střela se vměstnala do Hrubcova levého rohu brány. Poté už to nebyla Hrubcova brána, ale Hamerlíkova. Toho chtěl nechat prověřit Roth, který nedovoleně bránil Buriana. Hanáci pojali přesilovku laxně, hodně času proto trávili Oceláři před Konrádem.

V polovině třetiny měli šance Mráz, Hrňa a Holec, se všemi si ovšem gólmani poradili. Pak zkoušeli hlavně obránci od modrých, ale jediné, co trefili byla noha mladého Galvase, který pak odkulhal na střídačku. Třinec zapnul na vyšší obrátky, přidal na důrazu a dostával se do šancí. Velmi aktivně operoval před Konrádem Christov, jeho dorážky ale olomoucký gólman zlikvidoval. Nájezd Kovarčíka poté zpacifikoval Škůrek v kooperaci s Konrádem, Adámkův pokus zlikvidoval gólman sám. Na druhé straně se připomněli Olomoučtí z hole Ostřížka. Pak mohl navýšit náskok Knotek i Eberle, jejich střely ale síť nenapnuly.

První obrovskou šanci měl ve třetí třetině Herman, který trefil tyčku a poté fantasticky proti dorážce Skladaného zasáhl Hamerlík. Připomněli se i Oceláři, ovšem do střel Doudery, Mikulíka a Michala Kovarčíka padli olomoučtí hráči. Třinec se ovšem neprosadil, zato Olomouc nadále perfektně bránila a držela otěže zápasu na svých hokejkách. Střela Laše a bekhend Vyrůbalíka volali po navýšení stavu. Švih Hrňi prověřil Konrádovo soustředění.

Možnost navýšit vedení nabídl Kohoutům Hamerlík kvůli sekání. Přesilovku využil Jakub Herman, který se nejrychleji zorientoval před třineckou bránou a zavěsil puk do klece. A K tomu měl blízko Skladaný, který ale Hamerlíka nevymíchal. Zápas se pak už jen dohrával, hostující hráči už příliš iniciativy nevyvíjeli a tak si Kohouti nechali všechny tři body v olomoucké plecharéně.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Bylo vidět, že Třinec nepřijel úplně v top ofenzivní síle. První a třetina byla dobrá, ve druhé se nám hra moc nelíbila, neudrželi jsme se na puku, prohrávali jsme souboje a šťastně jsme ji vyhráli. Jsem rád, že jsme opět udrželi doma nulu, za což patří dík mužstvu i Braňovi v čele."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Nevstoupili jsme do utkání moc dobře, dostali jsme góly po laciných chybách. U všeho jsme byli druzí, neměli jsme sílu a i díky gólmanům to bylo jen 4:0. Není to jednoduché, to množství zraněných hráčů je enormní, dnes hrálo sedm hráčů z Frýdku-Místku. Máme náročný program, nakupila se nám zranění a my na to musíme reagovat. Musíme se s tím ale poprat, nic jiného nám nezbývá."