Starší dorost deklasoval Mladou Boleslav

19.02.2010 · Růžena Raszková
Stejně jako junioři i starší dorostenci v dnešním zápase v Mladé Boleslavi poprvé po čtyřech zápasech vítězí a získavají tři body po výsledku 7:1. Mladí Oceláři zápas rozhodli v pětiminutové přesilovce v polovině poslední dvacetiminutovky, ve které dokázali vsítit hned dvě branky.
II.A, pátek 19.2.2010
Ml. Boleslav
1:7
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:5  Branky a nahrávky: 43. Vrba (Babický, Korim) – 5. Teper (Repe), 36. Teper (V. Sklenář), 41. Číhal (Faksa, T. Franek), 49. Matuš (Bumbál), 52. T. Franek (V. Sklenář), 54. Barnošák (Glos, Labaj), 58. Labaj (Glos, Barnošák). Rozhodčí: Smítka – Tasch, Špringl. Vyloučení: 9:5, navíc Frolík 5 min + do konce utkání. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.
Sejpal – Mozík, Korim, Vrba, Chalupa, Budín, Kurka – Bičiště, Škorík, Marek, Podseníček, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka
J. Sklenář – Bezuška, Macháček, Blahuta, V. Sklenář, Repe, Teper, Běhal – Faksa, Šebek, Ižacký, Labaj, Glos, Bumbál, Matuš, Barnošák, Kalus, T. Franek, D. Franek, Číhal

Už úvodní třetina byla plná ostrých zákroků. Náznak první šance nabídl hostům svým zaváháním za bránou gólman Sejpal, Bumbál však nedokázal přesně přihrát. Střeleckou listinu otevřel v přesilovce Teper přesným pokusem z hranice kruhu. Po pár vteřinách mohl navýšit v úniku Číhal, který nedal, ale byl faulován. Ve 13. minutě vznikl obrovský závar před třineckým brankovištěm a tyčka Frolíka byla nakonec tím nejvýznamnějším.

Do druhé třetiny vstoupili hosté krátkou přesilovkou 5 na 3, již Boleslav ubránila, protože Vrba Faksu dorážet nenechal. Ve 27. minutě měla gólové parametry střela domácího Škoríka mezi betony, jimiž puk sice prošel, jenže tyče těsně minul. S polovinou zápasu přišla převaha domácího týmu a přesilovková střela Korima do Sklenářovy lapačky. Avšak branku přidal znovu Třinec. Budín hasil velkou šanci jen za cenu faulu a v nabídnuté přesilovce se trefil ze stejné pozice jako při prvním gólu znovu Teper.

Na začátku poslední části nedokázal Hyka překonat ležícího brankáře, který mu široce rozevřenými betony nenechal na zemi místo. Znovu tak udeřilo na druhé straně. Číhal si počíhal na odražený puk a pohodlně zvýšil na 3:0. Nicméně obratem snížil Vrba a Boleslavským svitla znovu naděje, kterou pohřbil Frolík loktem. Jeho zbytečné pětiminutové vyloučení totiž stálo domácí dvě branky. Nejprve navýšil od modré čáry Matuš a na 5:1 upravoval T. Franek. Zdrcená Boleslav inkasovala ještě od Barnošáka a v 58. minutě si vzal mezi kruhy poslední slovo Labaj.