Gólová smršť na olomouckém ledě

05.10.2009 · Růžena Raszková
Celkem patnáct branek padlo do sítí třineckého a olomouckých brankářů. Raketový start Třince zchladili Olomoučtí ve druhé třetině. Třinci se podařilo se soupeřem srovnat krok a o dnešním vítězi se rozhodlo až v samostatných nájezdech, když rozhodující branku vsítil kapitán Lukáš Mičulka.
12.kolo, pondělí 5.10.2009
7:8sn
Třetiny: 1:3, 4:0, 2:4 - 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 17. Rác (Coufal), 24. Coufal (Rác, Venkrbec), 26. Mareček (Dostál, Trojan), 30. Venkrbec (Rác), 32. Coufal (Venkrbec, Rác), 43. Rác (Trojan, Coufal), 52. Rác (Venkrbec) - 2. Ostřížek, 6. Marosz (Kaďorek), 20. Toman M. (Ostřížek, Orsava), 43. Marosz (Kaďorek , Toman J.), 47. Ostřížek (Mičulka), 48. Orsava (Marosz), 56. TS Orsava, 65. Mičulka . Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Kašík . Vyloučení: 11:9. Využití: 5:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2. 1:2, 1:3, 6:3, 6:6, 7:6, 7:7, 7:8
Vrzala (Kůdela TS) - Pezda, Trojan, Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina, Axman, Brandýs, Králik, Coufal, Lehečka, Dopita, Pánek, Dostál, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec
Boška - Kania, Pavlík, Gottwald, Chvostek, Kaďorek, Špaček, Toman J., Hoďa, Hegyi, Mičulka, Potoček, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Ostřížek, Toman M., Bajtek, Palička, Orsava

Do první třetiny se třinečtí junioři vrhli jako draci. Hned v prvních vteřinách utkání se dostal do obrovské šance Mičulka, dílo ale dokonal o minutu později David Ostřížek, když překonal domácího brankáře. Rostislav Marosz již v šesté minutě zvýšil v přesilové hře na 2:0. Domácím Třinec nabídnul také dvě přesilovky. V první si moc šancí Olomouc nevytvořila, ale hned v následující se Pezda ocitl sám před Boškou, puk mu ovšem sjel z hokejky. Roman Rác se už nemýlil a snížil na 1:2. V závěru třetiny skóroval Michal Toman a Třinec získal zpět dvoubrankové vedení - 1:3.

Druhou třetinu zůstali mladí Oceláři jako v Jiříkově vidění. Olomouc rozpoutala brankový koncert a během 8 minut nasázela do třinecké brány čtyři góly. Nejdříve se trefil Roman Rác. Následně Dostál milimetrovou přihrávkou vyslal do samostaného nájezdu Ondřeje Marečka a ten srovnává na 3:3. Hra na ledě znervózněla a sudí trestal. Toho využil Matouš Venkrbec a v početní výhodě poslal Kohouty do vedení. V 32. minutě přidal ještě další branku Viktor Coufal.

Ve 43. minutě se Roman Rác trefil v přesilovce přímo do růžku třinecké branky. Na olomoucké střídačce se už pomalu slavilo vítězství, ale za necelých 50 vteřin snížil Rostislav Marosz na 6:4. Další branky přidali David Ostřížek a Jakub Orsava. Třinec srovnal na 6:6. V polovině třetině Roman Rác vsítil Třinci dnes již čtvrtou branku - 7:6. Nařízené trestné střílení Olomouce Boška vychytal. Štěstí v trestném střílení naopak neměla Olomouc, když Jakub Orsava snadno překonal Kůdelu 7:7.

Jelikož o vítězi nebylo rozhodnuto v normálním hracím čase, následovalo prodloužení a po něm samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil Lukáš Mičulka a Třinec si odváží z Olomouce alespoň dva body.

Video a fotky ze zápasu můžete zhlédnout zde.