První třetina rozhodla

25.09.2009 · Růžena Raszková
V dnešním utkání zajížděl starší dorost na led Vítkovic. Již první třetina však rozhodla o dnešním vítězi. Přestože si Třinec vytvořil v poslední třetině několik šancí, změnit skóre na světelné tabuli se mu nepodařilo. Mladí oceláři tak přijíždějí z Vítkovic s prázdnou. Další utkání je čeká již v sobotu, kdy se v 15 hodin střetnou se Vsetínem.
8.kolo, pátek 25.9.2009
2:0
Palác kultury a sportu Ostrava
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 7. Grubr (Stránský, Herman), 18. Celner (Pavelka). Rozhodčí: Smeták - Řezáč, Tvizal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 2:0.
Bartošák - Hanulík, Kubis, Hudeček, Pavelka, Cháňa, Klimíček, Bail - Kilnar, Král, Plášek, Walker, Němec, Máj, Grubr, Stránský, Celner, Herman, Mareček, Šebesta, Kameníček
Sklenář J. - Bezuška, Kurzok, Roupec, Sklenář V., Repe, Teper - Bazgier, Faksa, Slovák, Chvostek, Ižácký, Labaj, Bumbál, Matuš, Šebek, Kalus, Franek, Bezuška, Číhal

Hned v úvodu vytvořili domácí obrovský tlak na třinecké starší dorostence. Následovala fatální chyba třinecké obrany, kdy se tři naši hráči sjeli za vlastní brankou. Extřinecký Herman však stačil přihrát puk před branku. Před třineckou brankou byl připravený Stránský ten poslal puk Martinu Grubrovi a ten se nemýlil. Třinec se sice také dostal do šancí, když Bumbál zachytil vítkovickou rozehrávku. Vítkovického brankáře se mu však překonat nepodařilo. Také další šance Třince ztroskotaly na výborném Bartošákovi.

Ke konci prvního dějství si Patrik Celner vybrusil z rohu až na kruh a nechytatelnou dělovkou pod horní tyčku zvýšil na 2:0.

Ve druhé třetině se hra pomalu začínala srovnávat. Šance na jsme mohli vidět na obou stranách. Oba brankáři předvedli dobrý výkon, proto jsme se žádné branky nedočkali.

V poslední části dnešního utkání jsme mohli sledovat mírnou převahu Třince. V 45. minutě nabídly Vítkovice třineckým dorostencům dvojnásobnou přesilovou hru, ale do větší šance hosty nepustily.