Starší dorost poprvé vítězí doma

10.09.2009 · Růžena Raszková
Starší dorost urval doma se Zlínem tři body. O konečném výsledku velmi vyrovnaného utkání rozhodl ve 42. minutě talentovaný útočník Radek Faksa.
3.kolo, čtvrtek 10.9.2009
2:1
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 16. Číhal (Bezuška P.), 42. Faksa (Kalus, Roupec) - 30. Merta (Sekerka, Kučera) . Rozhodčí: Jeřábek - Gančarčík, Měkýš . Vyloučení: 7:8. Využití:1:1 . Diváci: 103. Střely na branku: 21:35. Průběh utkání:1:0, 1:1. 2:1 .
Sklenář J. - Bezuška P., Macháček, Kurzok, Blahuta, Roupec, Sklenář V., Repe - Faksa, Slovák, Chvostek M., Ižacký, Labaj, Matuš, Barnošák, Kalus, Franek T., Franek D., Bezuška D., Číhal
Rozum - Řezáč, Papežík, Jordán, Strojil, Malota, Janota, Hampl Urbanec - Haloda, Romig, Kovařík, Kučera, Burša, Skočík, Merta, Trnavský, Kubát, Sekerka, Popelka, Vaculín

Hned v první minutě se dostal do šance Matuš, ale jeho střelu zlikvidoval pozorný zlínský brankář. Od třetí minuty začali sudí trestat. Na ledě jsme mohli sledovat vyrovnaný hokej plný nevyužitých přesilovek na obou stranách. Vytěžit z převahy hráče v poli dokázali však v 16. minutě jen domácí, když se Robin Číhal po přesné přihrávce Petra Bezušky od modré trefil do pravého růžku zlínské svatyně.

Ve druhé třetině se hra hodně zrychlila. Šance jsme pohli vidět na obou stranách. V polovině zápasu kapituloval pod velkým náporem zlínských útočníků i třinecký brankář. Sklenář po několika skvělých zákrocích pustil za svá záda dorážku Milana Merty - 1:1. Třinečtí mladíci se nevzdávali a vytvořili si několik nebezpečných šancí, které zlikvidoval Rozum. V závěru třetiny se už na třinecké střídačce zvedali ruce, ale střelu Jakuba Ižackého gólman Zlína pozoruhodně chytil.

Poslední dějství začali obě mužstva ve čtyřech. Následovala krátká přesilovka Třince aRadku Faksovi stačilo pouhých 10 vteřin k její využití. Rozhodl tak o výsledku dnešního utkání 2:1. Hosté se sice s výsledkem nechtěli smířit, ale nakonec tři body zůstávají v Třinci

Roman Cienciala (trenér HCO): Máme za sebou doma Vítkovice, venku Vsetín a dnes Zlín. Nejtěžší soupeře máme za sebou a myslím si, že do čtvrtého místa bychom se měli dostat. Jsme rádi za tyto tři body.

Miroslav Pagáč (trenér Zlína): Bylo to velmi vyrovnané utkání, bohužel na jeden gól se těžko vyhrává. Těch šancí bylo dneska dost, mohli jsme dát tak ještě tři góly. Párkrát jsme netrefili bránu. Dnešnímu utkání by slušela taková pěkná remízka, ale bohužel jsme ty góly nedali.