27.kolo, úterý 17.11.2009
Vsetín
4:1
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 3:0, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 9. Pokorný (Kohout, Žabčík), 12. Brida (Galia, Kuchařík), 13. Kohout (Žabčík, Pokorný), 24. Pokorný (Žabčík) - 48. Wróblewski. Vyloučení: 4:8. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Mišurec - Vyoral, Žabčík, Galia, Štědrý, Hajda, Červínek, Čada - Neuwirth, Pokorný, Valuch, Kuchařík, Brida, Bojtoš, Stodůlka, Kohout
Dohnal - Jancz, Mitrenga, Brél, Kocyan, Běhal, Valíček - Filipek, Ohera, Cienciala, Kovařčík, Wróblewski, Kofroň, Samek, Školoud, Eichner, Matěj

Třinec přijel na Valašsko sebevědomě, hned po první dvacetiminutovce ovšem bylo jeho sebevědomí ztraceno někde v dálavách. Domácí totiž na svého ambiciózního rivala doslova vlétli a zaskočili jej jednoduchou a přímočarou hrou. Když se k tomu navíc tentokrát přidala i přesnost v zakončení, prohrával rázem favorit po prvním dějství 3:0 a jeho šance na bodový zisk mizely kdesi za vrcholy beskydských hor.

Jestliže do druhé části hry vstupovali Oceráři s chutí něco s výsledkem ještě udělat, se zlou se potázali. Pokud už se totiž přes chytře hrající Vsacany dostali do nějaké té šance, vylapal jeho střelce Mišurec, který byl v utkání hlavní oporou svého celku. Vsetínu se navíc podařilo jednou brankou svůj těsný náskok ještě pojistit, po čtyřiceti minutách proto svítil na časomíře stav 4:0 a vypadalo to, že vítězi utkání je rozhodnuto.

V závěrečném dějství se sice Ocelářům přeci jen podařilo překonat výborného Mišurce a připravit jej tak o čisté konto, to ale bylo z jejich strany vše. Týmově hrající domácí nedovolili svým bojovným výkonem pomyslet hostujícímu mužstvu na zvrat a zcela po zásluze tak dovedli utkání do vítězného konce. Dvěmi brankami se na výhře Valachů podílel ostrostřelec Pokorný, Vsetín se tak dostal na dohled páté Olomouci.