MISTR 2023/2024

Mora rozmetala mladší dorost

27.10.2009 · Růžena Raszková
Jedenácté kolo Extraligy mladšího dorostu svedlo na třinecký led mladé Oceláře a Kohouty. Olomouc, která se krčí o čtyři příčky níže než Třinec, dnes nastřílela Třinci devět branek. Třinci nepomohla ani výměna brankářů. Mora si tak zaslouženě odváží tři vítězné body.
11.kolo, úterý 27.10.2009
Olomouc
2:9
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 0:0, 0:5, 2:4  Branky a nahrávky: 50. Matěj (Pisárik), 52. Pisarikc - 23. Jergl (Ostřanský), 25. Jergl (Ostřanský, Bauer), 35. Augustin (Hánl), 37. Nedopil (Minařík), 40. Nedopil (Macek), 48. Hánl (Augustin), 50. Fibrich, 52. Augustin (Maška), 53. Ostřanský (Jergl). Rozhodčí: Mrkva - Hanzlík, Bartošák. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:68 . Střely na branku: 47:31. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8, 2:8, 2:9
Dohnal ( od 36. Cieslar) - Jancz, Pisárik, Brél, Kocyan, Běhal, Valíček, Malyjurek, Filipek, Ohera, Cienciala, Christov V., Kovařčík, Dérkowski, Kofroň, Samek, Školoud, Eichner, Matěj
Nekvapil - Majer, Zbořilák, Ziegler, Groer, Rašner, Macek Brandýs - Ostřanský, Maška, Spěvák, Minařík, Jergl, Hánl, Vrána, Kočiřík, Fibrich, Bauer, Augustin, Nedopil

Úvodní dvacetiminutovka se nesla v duchu vyrovnáného, ovšem ne moc atraktivního hokeje. Několik málo šancí na obou stranách žádné ovoce nepřineslo, proto se do šatny odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého dějství vlétli Kohouti velice odhodlaně a dvěmi rychlými góly Aleše Jergla ukázali, kdo je na třineckém kluzišti pánem. V početní výhodě sice zahrozil i Třinec, ale Běhalova střela od modré skončila na betonech Nekvapila. Kofroň trefil tyč a Samek se trefil jen do hrudi olomouckého brankáře. Ve 35. minutě Hánl poslal přihrávku Vojtěchu Augustinovi a ten z pravého úhlu překonal třineckého Dohnala po třetí.

Třinec přistoupil k výměně brankářů. Do třinecké brány se dnes poprvé postavil Ondřej Cieslar, ale jeho premiéra se mu moc nevydařila. Za necelé dvě minuty lovil ze své sítě puk poprvé, když Petr Nedopil škrtnul o Cieslarovu lapačku a puk vypadl za jeho záda. Zmiňovanému olomouckému útočníkovi se potlesk diváků zalíbil, a proto se ještě na závěr třetiny předvedl krásným blafákem a zvýšil na 0:5.

Do posledního dějství nastoupil Třinec s odhodláním otočit průběh utkání, ale Martin Matěj se nejdříve trefil do lapačky Nekvapila a následně se neprosadil těsně před bránou. Ani Oherovi se nepodařilo prodrat skvělou olomouckou obranou. Naopak ve 48. minutě nahrál Augustin Martinu Hánovi a ten se nemýlil. Závaru před třineckou bránou využil Josef Fibich a zvýšil na 0:7.

Během dvou minut jsme viděli ještě čtyři rychlé branky, po dvou do každé sítě. V 50. minutě poslal kotouč Pisárik zpoza brány Martinu Matějovi a ten snižuje na 1:7. Hned na to Vojtěch Augustin prokličkoval celé hřiště a kolem levé tyče skóruje dnes podruhé. V téže minutě Alex Pisárik odpovídá druhou branku Třince. Milan Ostřanský střelou zblízka uzavřel dnešní skóre na konečných 2:8. Třinec sice ještě v závěru při přesilové hře uzavřel hosty ve třetině, ale z tohoto mraku už dnes nezapršelo.