Mladší dorostenci nasázeli mladým drakům ze Šumperka 11 gólů

08.10.2009 · Růžena Raszková
Mladší dorostenci se dnes na domácím ledě utkali se soupeřem ze Šumperka. Z počátku vyrovnané utkání skončilo jedenácti brankovým přídělem pro hosty. V utkání si připsal hattrick šumperský kapitán Tomáš Langr a třinecký Martin Kofroň zaznamenal svůj první hattrick v sezóně.
7.kolo, čtvrtek 8.10.2009
Šumperk
11:4
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 4:1,3:1, 4:2  Branky a nahrávky: 11. Kofroň (Školoud), 11. Kofroň (Matěj, Školoud), 12. Kovařčík (Franek, Kluz), 20. Kofroň(Franek), 25. Cienciala (Valíček), 39. Kofroň (Franek, Brél), 40. Školoud (Kovařčík), 41. Samek (Běhal), 47. Franek T., 54. Školoud (Kofroň), 60. Běhal (Franek) - 1. Langr (Kobza), 22. Kobza (Langr), 42. TS Langr, 52. Langr (Dočekal). Rozhodčí: Bojda - Puczok, Havel. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 5:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:4, 11:4 .
Dohnal - Jancz, Kluz, Brél, Kocyan, Běhal, Valíček - Walaski, Cienciala D., Christov, Kovařčík, Dérkowski, Kofroň, Samek, Školoud, Eichner, Franek, Matěj
Řoutil (od 25.Macek) - Weindlich, Adam, Mikliš, Zavadil, Hradil, Vepřek - Markl, Kužílek, Langr, Malý, Dočekal, Strýček, Ondrášek, Zindulka, Kobza, Holický, Sabanějev

Na ledě se ještě téměř nezačalo hrát a Šumperk vedl 1:0. Po Kobzově přesné přihrávce se 29 vteřin po začátku utkání trefil do třinecké brány Tomáš Langr. První polovinu třetiny jsme mohli sledovat vyrovnané utkání. Hrálo se nahoru dolů, ale bez větších gólových šancí. Pak se ale rozpoutal brankový koncert Třince. V 11. minutě se hned dvakrát v časovém rozmezí 10 vteřin trefil za Řoutilova záda Adam Kofroň. O minutu později přidal další branku Ocelářů Ondřej Kovařčík. Šumperk se snažil odpovědět střelami Hobzy a Markla, leč Dohnal byl pozorný. V závěru třetiny se již po třetí trefil do šumperské klece Adam Kofroň a připisuje si dnes svůj první hattrick v sezóně.

V úvodu druhého dějství se za Dohnalova záda trefil Jan Kobza. Pak ale Třinečtí mladé draky ze Šumperka v této třetině už k ničemu nepustili. V 25. minutě byl vyloučen za držení protihráče Sabanějev a Davidu Ciecialovi stačilo 20 vteřin k překonání Řoutila, kterého touto brankou vyhnal na střídačku. Na jeho místo se postavil Tadeáš Macek, ten však také v závěru třetiny za svá záda pustil nejdříve střelu Adam Kofroně a o minutu později střelu Petra Školouda.

Poslední dějství se začalo hrát ve čtyřech, po vyloučení Ciencialy a Sabanějeva ke konci druhé třetiny. Při hře ve čtyřech Martin Samek ujel sám přes celé kluziště a nic ho nezastvilo – 8:2. V dvojnásobné přesilovce Třince ujel šumperský Malý, to se nelíbilo třineckému obránci Brélovi a nedovoleně mu akci přerušil. Bylo nařízeno trestné střílení. Šumperský kapitán Tomáš Langr, kterému byla svěřena exekuce, si nejdříve položil brankáře a pak s přehledem trefil odkrytou bránu.

Již při hře v plném počtu hráčů na ledě přidává další třineckou branku Tomáš Franek. V polovině třetiny posílá Dočekal přihrávku Tomáši Langrovi a ten si dnes také připisuje hattrick – 9:3. Petr Školoud vsítil desátou branku Třince v úvodu 54. minuty. Dnešní brankostroj Třince uzavřel Jiří Běhal ukázkovým gólem z levého kruhu přímo na střed brány. Šumperský brankář byl bez šance. Šumperk si tak odváží z třineckého ledu jedenácti brankový příděl.