Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Změny v kádru: odchody a příchody

02.05.2023 · Klub
Úřadující mistry čeká perné léto. Kromě oslav, zaslouženého odpočinku a letní přípravy se budou muset vyrovnat s daní za úspěch: odchody hráčů. Na novou sezonu se ale fanoušci mohou těšit na řadu nových tváří. Přinášíme přehled pohybů v hráčském kádru.

Odchody

Rekordman Milan Doudera. Stabilní článek ocelářské obrany od sezony 2014/2015 a čtyřnásobný mistr extraligy míří za novým angažmá do Motoru České Budějovice. Třicetiletý Doudera původem z Kladna v dresu s drakem na prsou nastoupil do 563 zápasů, což z něj činí obránce s nejvíce starty v historii klubu.

“Přišel jako talentovaný mladík, odchází jako zkušený matador se slušnou sbírkou medailí a čtyřmi tituly. Milan Doudera se rozhodl akceptovat nabídku jiného extraligového týmu a po letech opravdu spolehlivé a poctivé práce pro klub. Nezbývá nám než Milanovi poděkovat a popřát hodně štěstí,” řekl k odchodu Doudery sportovní ředitel Jan Peterek.

Za svou třetí extraligovou štací vyráží také centr Tomáš Marcinko. Urostlý forvard využil možnosti ukončit po roce původně tříletý kontrakt. „Tomáše Marcinka jsme se snažili udržet, byl důležitým článkem našeho týmu. Hráč s obrovským charakterem. Rozhodl se být blíž rodině, kterou má v Bratislavě. Proto se dohodl na spolupráci s Kometou Brno, kam mohl odejít jen s naším souhlasem. Jejich dohodu jsme posvětili pod podmínkou návratu Tomáše Kundrátka, který projevil zájem se vrátit. Kometa mu po roce ukončí jeho kontrakt a s námi se dohodne na nové smlouvě,” komentoval Jan Peterek složitou výměnu hráčů a dodal: “Tomáši Marcinkovi bychom rádi jménem celé naší organizace poděkovali za jeho výkony a přínos. Už nyní se stal legendou naší organizace a troufnu si tvrdit, že celé české Extraligy. Výrazně se podílel na zisku čtyř titulů v řadě pro Oceláře!”

 

Po devíti letech je na odchodu z organizace také útočník Aron Chmielewski. Kapitán polské reprezentace si v jednatřiceti letech v Česku vyzkouší nové angažmá. V Třinci odehrál celkem 354 utkání, dalších 99 přidal v dresu partnerského Frýdku-Místku.

“Aron patří mezi hráče, kteří si své místo v extralize museli těžce vybojovat. Jako jeden z prvních Poláků prošel Ocelářskou cestu a zanechal tady hlubokou stopu a patří mu velký dík,” uvedl Peterek.

Na odchodu je také obránce Lukáš Kaňák, který bude pokračovat ve své kariéře v jiném klubu. Kaňák přišel do Třince na hostování do konce sezony výměnou za Jana Jaroměřského. Ani ten u Ocelářů nezůstane a míří do zahraničí. 

Po novém angažmá se rozhlíží Jan Zahradníček s Vladimírem Rothem. “Honza je odchovancem klubu, jeden z produktů Ocelářské cesty. Věřím, že mu angažmá mimo organizaci pomůže udělat další krok v kariéře,” řekl Peterek, který se rozloučil i se střelcem zlaté titulové branky z roku 2019. “Vláďa Roth odvedl v Třinci opravdu kus práce. I když letos nehrál v konkurenci dalších obránců tolik, kolik by asi sám chtěl, vždy si odvedl své a poděkování je určitě na místě.”

Oceláři se rozhodli neuplatnit opci na útočníka Samuela Bučka. “Od samotného začátku u nás to měl Samuel nesmírně složité. Nikdo mu nedal nic zadarmo, o každou minutu na ledě musel bojovat. Nicméně Samuel Buček je prototyp rozdílového hráče, který potřebuje hrát pravidelně a v roli, kterou mu v Třinci nikdy nemůžeme garantovat. Je ochotný na sobě dál pracovat a své místo získat v jiném klubu,” vysvětlil odchod čtyřiadvacetiletého útočníka sportovní ředitel Jan Peterek.

"Chtěl bych se všemi odcházejícími hráči rozloučit a poděkovat jim za jejich služby. Přejeme jim hodně štěstí v další kariéře," uzavřel Peterek.

Příchody

“V posledních letech jsme v organizaci dokázali velké věci. Není divu, že je o naše hráče dlouhodobě zájem v jiných klubech i v zahraničí. Už v minulosti jsme se museli vyrovnat s odchodem opor a věřím, že se nám to povede znovu,” vysvětlil sportovní ředitel Jan Peterek. Právě on už dříve potvrdil pokračování největších opor týmu, kapitána Petra Vrány a rekordmana Martina Růžičky. 

V sezoně 2023/24 tak oblékne dres Ocelářů obránce Richard Nedomlel, který přichází z týmu finálového soupeře Mountfieldu HK. Uplynulou sezonu dokončil na hostování v Liberci. “Richard Nedomlel je velký, silný bek s velkým dosahem, kterého jde těžko obejít. Zároveň umí pomoct týmu body. Dlouhodobě patří mezi největší bojovníky v extralize,” popsal novou posilu sportovní ředitel Jan Peterek.

Obranu Ocelářů zpevní také příchod Patrika Kocha z Vítkovic. Šestadvacetiletý slovenský reprezentant má na svém kontě 180 extraligových zápasů s bilancí 8 gólů a 22 asistencí. “Patrik Koch nás svými výkony v sezoně velmi zaujal a jsem rád, že jsme se dohodli na společné spolupráci. Pokud tedy bude pokračovat v Evropě a nezláká ho případná nabídka z NHL,” vyjádřil se sportovní ředitel Jan Peterek k angažmá hráče, o kterého mají údajně zájem také týmy ze zámořské soutěže.

Zpátky pod Javorový se po jedné sezoně strávené v Brně vrací reprezentační obránce Tomáš Kundrátek. A to jako součást dohody o vyrovnání za Tomáše Marcinka. “Tomáš Kundrátek je špičkový bek, navíc pravák. Získáváme velmi kvalitního hráče do obrany. Navíc člověka, který to tady moc dobře zná,” sdělil Peterek k příchodu bronzového medailisty z posledního mistrovství světa a dvojnásobného mistra s Oceláři Tomáše Kundrátka.

Do svého prvního extraligového angažmá míří z Trenčína útočník Viliam Čacho. Šikovný, pracovitý centr přichází s pověstí charakterového hráče, který už ve 24 letech byl kapitánem svého týmu.“ Na Viliama Čacha jsme dostali skvělé reference. Líbily se nám jeho výkony v extralize i v reprezentaci. Je šikovný dopředu a zodpovědný dozadu. Bojuje a neustále se zlepšuje,” popsal čtyřiadvacetiletého Čacha Jan Peterek.

Z Liptovského Mikuláše míří za svým druhým zahraničním angažmá talentovaný polský centr Kamil Walega. Brzy třiadvacetiletý forvard strávil poslední tři sezony ve slovenské extralize, pro profesionální hokej vychovalo rodáka z polského Těšína GKS Jastrzebie. "Jeho výkony jsme už nějakou dobu sledovali, je to šikovný projektový hráč. V necelých třiadvaceti letech teď patří k oporám polské reprezentace, která bojuje o postup mezi elitu," popsal Peterek mladíka, který má na probíhajícím Mistrovství světa IA 2 branky a 4 asistence ve 4 utkáních.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec