Vrána: Vracet se do zápasů stojí síly, nesmí se nám to stávat

24.11.2023 · Vojtěch Kasal
Bodová série pokračuje. Oceláři zvládli na ledě Mladé Boleslavi otočit nepříznivě se vyvíjející zápas, a nakonec si připsali vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Obrat nastartoval první třineckou brankou kapitán Petr Vrána, který přidal i pozápasové hodnocení.

Gratulace k vítězství na ledě Mladé Boleslavi. Ta po změně trenérského štábu výrazně ožila, a to zejména v domácím prostředí, když zde naposledy porazila favorizovaný Litvínov 5:0. I do dnešního zápasu vstoupila velmi aktivně a rychle vedla 2:0. Vy jste se však do utkání dokázali vrátit, co vám v tom nejvíce pomohlo?

Tak důležitý byl samozřejmě první gól, kterým jsme se dostali trochu více do hry. Poté i úspěšně ubráněné oslabení v závěru zápasu za vyrovnaného stavu. Každopádně Boleslav se herně zvedla, hrála výborně proti Litvínovu a začala skvěle i proti nám. Ten začátek byl z naší strany opravdu mizerný a nemělo by se nám to stávat, neboť nás pak stojí opravdu dost sil se do hry zase vracet. Navíc to letos nebylo poprvé. Víme o tom a musíme se snažit, aby se něco takové neopakovalo.

Vraťme se k té úvodní brance, mohl bys celou situaci popsat…

Byl to v podstatě rychlý brejk. Dostali jsme kotouč ven ze třetiny, Tomáš Kundrátek podpořil útok, natáhl všechny hráče na sebe a přihrál mi puk před branku. Dobře sehrané od spoluhráčů.

Dalo by se tedy říct, že to byl zápas tak trochu o chybách. Nejprve nedorozumění ve vaší třetině, poté zase zaváhání na straně Bruslařů?

Asi ano. Branky Boleslavi byly krásné akce, který pramenily z našich chyb. Velkou chybou bylo i naše nasazení v úvodní části zápasu. Ne že bychom Boleslav vyloženě podcenili, ale tohle si zkrátka nemůžeme dovolit. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, protože jsme urvali extra bod na nájezdy, což se nám za poslední roky příliš často nedařilo. Myslím, že vzhledem k vývoji dnešního utkání, můžeme být za dva body rádi.

Minimálně vás může těšit, že jste ubránili všechny přesilové hry právě Mladé Boleslavi, která měla až doposud nejúspěšnější přesilovou hru v lize, a to včetně kritických momentů na závěr druhé i třetí třetiny…

Práce při oslabení byla skvělá, kluci zblokovali velké množství střel. Asi nejvíce to bylo vidět právě při tom oslabení na konci druhé části, kdy Boleslav byla střelecky velmi aktivní a kluci padali do střel opravdu obětavě. Nicméně dnes měla přesilové hry jen Boleslav a my si pro ty fauly musíme také zajít. Každopádně je velmi pozitivní, že když už jsme sami přesilovky neměli, tak jsme ani soupeři nedovolili v těch jeho skórovat.