Voženílek: Do dalších zápasů s pokorou a pracovitostí

21.03.2023 · Redakce
Jméno na zádech a jeho číslo působí na Sparťany jako červený hadr na býka, Daniel Voženílek soupeře dráždí. O to víc, že druhý zápas, navíc sám šťastným gólem rozhodl. "Byla to odměna za práci," řekl Voženílek po utkání. Z pískotu tribun, před kterými ještě loni sám v dresu Sparty hrál, si nedělá vůbec nic.

Dohrává souboje, nebojí se se soupeři pošťuchovat. Tvrdá hra na hraně a emoce, to je přesně jeho styl. Daniel Voženílek, jeden z největších bojovníků loňského play off, je vidět i letos. Je zatím jedním z nejsledovanějších mužů čtvrtfinálové série. Mimo jiné i proto, že zápas číslo dva sám rozhodl.

"Byli jsme od třetí třetiny lepší, tlačili jsme je a z toho pak vyplynuly i sparťanské fauly. Snažíme se mít přesilovku kvalitní, proto jsem věřil, že gó z ní dáme," řekl Voženílek o třech trestech pro Spartu v prodloužení, klíčových momentech dramatického večera. Zápasu, kteří mnozí označují jako dosud nejlepší v sezoně. Hrálo se v extrémním nasazení, v obrovském tempu. A Oceláři měli v koncovce navíc jasně navrch.

"Hráči tohle ale vnímají méně než fanoušci. Pořád se koncentrujeme na hru, nechceme se nechat rozhodit. Pro fanoušky je to proto větší drama. My chceme udělat jen co nejlepší práci a jít z ledu," říká Voženílek.

Jeho rozhodující gól byl šťastný, to nepopírá. "Dával jsem přihrávku na Hudyho a sjelo mi to, jejich obránce si pak dal vlastní gól. Kdyby mi žabka vyšla, možná z toho gól není vůbec. Ale tohle je odměna za naši práci," řekl hráč, na kterého tribuny O2 areny pískaly. Přitom ještě loni chvíli oblékal také dres Sparty. "Mám víc míst, kde mě fanoušci nemají rádi, ale co nadělám? Tohle je má hra."