MISTR 2023/2024

Vlastimil Wojnar: Krátkodobým cílem je vyhrát každý zápas

05.09.2015 · Martina Sikorová
Jako poslední vstoupí do nové sezóny junioři, které čekají na úvod soutěže hned tři venkovní zápasy. Pojďme se ale vrátit k letní přípravě, kterou zhodnotil nový kouč nejstarší mládežnické kategorie, Mgr. Vlastimil Wojnar.

Třinečtí junioři odehráli v přípravě na novou sezónu pět přípravných utkání a tři zápasy na turnaji v Karlových Varech a celkově zaznamenali pět vítězství a tři porážky, dvě z nich právě na již zmíněném turnaji. Jak hodnotí výkon svého týmu v letní přípravě trenér Vlastimil Wojnar? "Panuje relativní spokojenost. Vyhořeli jsme jenom na turnaji ve Varech, kde jsme prohráli s Chomutovem, tam už to bylo v polovině zápasu 0:5, až pak jsme to trošičku upravili (konečný výsledek 2:5). Ale na to, jak to tady pendluje a my nevíme, kdy, kdo a kde bude hrát, tak si myslím, že se kluci zatím snaží, nemůžu jim nic vytknout, mají vynikající přístup."

Sestavu juniorského týmu v jednotlivých zápasech může nejvíce ovlivnit farma ve Frýdku - Místku jelikož někteří hráči Třince, kteří v okresním městě působí, mohou naskočit také v nejvyšší mládežnické soutěži (Adam Kofroň, Vít Christov, Michal a Ondřej Kovařčíkové). "Co se týče tady toho, tak to bude asi strašně těžká sezóna, protože někteří hráči tady mohou být dáváni na poslední chvíli, den před zápasem nebo i v den zápasu. Potom bude hodně těžké těm klukům, co tady celou sezónu trénují, říct, že nebudou na zápas nominování. Nevíme, jaká bude reakce kluků, kteří hrát nebudou nebo jaká bude naopak reakce kluků, co tady přijdou. Jestli to nebudou třeba podceňovat, nebude se jim chtít nebo budou nějakým způsobem uražení, že budou tady. Všechno zjistíme postupem času. Každopádně ti kluci, co tady jsou, odvádějí sto procent a někdy si říkám, že ani možná nemám chuť nějakým způsobem do sestavy zasahovat."

Na soupisce najdeme hned šest hráčů ročníku 98, ale také teprve patnáctiletého Miloše Romana, může se tedy v zápasech projevit to, že hráči ještě nemusí svými zkušenostmi stačit všem soupeřům? "Určitě jo, ukázalo se to výrazně na turnaji ve Varech, kde byly špičkové týmy - Vítkovice, Vary a Chomutov - a tam se rozdíl mezi juniorkou a starším dorostem projevil hodně, ať už se to týká rychlosti, tvrdosti, nasazení nebo bruslení."

Sedmička mladších hráčů, figurující na soupisce juniorského týmu, ale nemusí být těmi jedinými staršími dorostenci, kteří dostanou šanci v nejvyšší mládežnické soutěži. "Domluvili jsme se, že letos bude dostávat příležitost spousta mladých, aby pak byli připraveni, ať už na další fázi sezóny staršího dorostu a nebo na příští rok do juniorky. Aby už byli oťukaní a neměli problém s tím, že příští rok budou oficiálně junioři a měli náskok o ten rok. Samozřejmě jen pokud na to budou mít, pokud ne, tak je uměle v týmu držet nebudeme. Ale pokud na to budou mít, budou platní a produktivní, tak není důvod je dávat pryč. Jsou čtyři výjimky pro starší dorostence, tak se je budeme snažit využít všechny. "

Stejně jako mladší dorostence pak nejstarší mládežnickou kategorii v přípravě trápila i poměrně nízká produktivita, jen v jednom utkání totiž dokázali dát junioři Ocelářů více než čtyři góly. "To pro nás asi bude kamenem úrazu, protože první tři pětky, co hrály v juniorce loni, tak tu nejsou, zůstala tady část čtvrté pětky plus loňští starší dorostenci a ti současní. Na zakončení se snažíme samozřejmě pracovat, ale je to problém. Skoro všechny zápasy byly na dva, na tři góly. Ale ono to tak pravděpodobně bude celou sezónu."

Na druhou stranu je ale třeba říct, že Oceláři kromě dvou nepovedených zápasů na turnaji ve Varech a duelu proti Franci, nikdy neinkasovali více než dva góly. "Co musím říct, tak jsem hodně překvapený z brankářů, všichni tři chytají výborně, to teda klobouk dolů. Bude těžké rozhodnout, kdo bude chytat ve Zlíně, protože by si to zasloužili všichni tři, ale chytat může samozřejmě jen jeden. Jistí to i výborní obránci a dobruslující útočníci, kteří se snaží pomáhat."

Základní část zahájí junioři v sobotu soubojem se Zlínem, jaké cíle si svěřenci trenéra Wojnara dávají pro tuto část? "Je těžké si dávat cíle, protože nevíme, jak k tomu přistoupí ostatní týmy, jestli to taky budou hrát víceméně na mladé nebo to vsadí vyloženě na to, že budou chtít vyhrát extraligu. Cílem je každopádně se dostat do play-off. Když se tam dostává šestnáct týmů, tak bychom se tam snad měli dostat. Ale zase to závisí na tom, v jaké fázi bude Frýdek, kdo z Áčka bude ve Frýdku, koho pustí z Frýdku k nám a jak na tom bude starší dorost. Pokud třeba budou mít oni větší šanci uspět a dostat se dál, tak se domluvíme, že ti starší dorostenci, kteří hrají v juniorce, půjdou dolů. Krátkodobým cílem pak je, jak říká pan Peterek, vyhrát každý zápas a uvidí se, co bude dál, jak se to vyvrbí."