Turnaje mládeže: Dvě zlata, dvě stříbra a dva bronzy

22.08.2022 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři za sebou mají úspěšné tažení. Třinecké týmy se o víkendu a na začátku tohoto týdne představily na pěti turnajích a domů dovezly šest sad cenných kovů.

Dorost na pardubickém turnaji se třetím místem

Svěřenci trenéra Marka Malíka se o víkendu vydali do Pardubic, kde se zúčastnili turnaje O pohár hejtmana. Hráči s drakem na prsou postupně vyzvali Boleslav, Pardubice a Olomouc a ve čtyřčlenné tabulce obsadili třetí místo, o čemž rozhodla jasná výhra nad Kohouty v posledním utkání.

Výsledky Ocelářů na turnaji

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:1

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:1

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 0:3

Osmáci v Těšíně urvali stříbro

Hráči osmé třídy šli do hry v neděli. Hrálo se v nedalekém Těšíně systémem 2x20 minut, přičemž každá třetina se počítala jako samostatné utkání. Mladí Oceláři byli dlouho naprosto suverénní a domácímu výběru s Porubou nepovolili byť jen jediný gól, po remíze a těsné prohře se slovenským Martinem ale nakonec brali druhé místo.

HC Vlci Český Těšín – HC Oceláři Třinec 0:7, 0:7

HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 0:3, 0:2

HK Martin – HC Oceláři Třinec 1:1, 1:0

Sedmáci ovládli turnaj v Rožnově pod Radhoštěm

Svěřenci trenéra Miroslava Macháčka se na začátku tohoto týdne představili na turnaji v Rožnově, kterým doslova proletěli. Hráči s drakem na hrudi ve třech utkáních nasázeli 34 branek a sami soupeřům povolili pouze jediný gól. Po zásluze tak pod Javorový dovezli pohár i medaile za první místo.

HC ZUBR Přerov – HC Oceláři Třinec 0:6

HK Kroměříž – HC Oceláři Třinec 0:15

HC Rožnov pod Radhoštěm – HC Oceláři Třinec 1:13

Páťáci sestřelili Kometu a mají bronz

Trenér Filip Ohera vzal svůj tým o víkendu na turnaj do Nového Jičína, kde se základní skupiny odehrály systémem dvě třetiny - dvě samostatná utkání. Mladí Oceláři si postupně připsali pět výher a jednu remízu a svou skupinu ovládli. Neděle už byla vyhrazená zápasům o konečné umístění a třineckým hráčům nakonec vynesla bronzové medaile.

Čtvrtá třída si v Havířově zajistila zlato a stříbro

Po úspěchu na fotbalovém trávníku si hráči čtvrté třídy zase nazuli brusle a v Havířově si zahráli na turnaji O pohár Daniela Semana. Všechna zúčastněná mužstva poslala do hry dva týmy, přičemž každý z nich odehrál svou turnajovou skupinu na polovině hřiště. Mladí Oceláři si nakonec došli pro dva cenné kovy – tým A vybojoval stříbro, tým B získal zlato.