Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Třinecká cesta: Na vítězství v CHL se podílelo 15 odchovanců Ocelářů

14.10.2021 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Třinečtí Oceláři se rozloučili s letošní sezonou Champions Hockey League na ledě bratislavského Slovanu. Tým trenéra Václava Varadi nastoupil v kombinované sestavě, šanci dostala řada mladých třineckých talentů. Přesvědčivá výhra 4:1 je tak skvělý dílčím úspěchem nastolené ocelářské cesty.

Ambice a úspěchy celého klubu a extraligového týmu nejsou v rozporu s úspěšnou prací třinecké akademie i fungující spolupráce s partnerským Frýdkem-Místkem, kde nadějní třinečtí odchovanci dostávají zpravidla první šanci v profesionálním dospělém hokeji. 

Potvrdil to i závěrečný zápas Ocelářů v letošním ročníku hokejové Champions Hockey League: K vítězství 4:1 na ledě federálního rivala v Bratislavě se podílela z drtivé většiny sestava složená z odchovanců klubu, respektive hokejistů, kteří prošli mládežnickou akademií HC Oceláři Třinec. 

Z jednadvaceti hráčů na soupisce včerejšího duelu se Slovanem Bratislava jich do zápasu přímo zasáhlo čtrnáct, devatenáctiletý brankářský talent Patrik Švančara byl navíc připraven do zápasu nastoupit jako náhradník, v týdnu s prvním týmem absolvoval několik tréninkových jednotek. 

"Jsem za finální výsledek moc rád. Hráli jsme dobře a dobře jsme bruslili, vyhráli jsme v Bratislavě zaslouženě. Mrzí nás, že jsme v Champions League nepostoupili dál, ale věřím, že to pro naše hráče byla výborná škola do budoucna," hodnotil na tiskové konferenci po utkání trenér Václav Varaďa. 

O talentovaných hráčích, kteří se obehrávají v dresu partnerského Frýdku-Místku ostatně v minulém týdnu v rozhovoru pro klubový web promluvil také útočník Ondrej Šedivý: "Když  budou na sobě kluci pracovat, dříve nebo později šanci u Ocelářů taky dostanou. Je důležité, aby ji pak chytili za správný konec. Ale přesně tohle je ten směr. Na tréninku ve Frýdku vidím, že na sobě pracují. Na ledě i mimo něj, takže je myslím jen otázka času, kdy se tady v Třinci objeví další hokejista z partnerské organizace," řekl Šedivý. Celý rozhovor si můžete přečíst na TOMTO odkaze.

Koncepční práce a vize klubu HC Oceláři Třinec se projevuje dlouhodobě také v prvním týmu: Do letošní sezony Tipsport extraligy zatím v třineckém dresu nastoupilo 25 hokejistů. 15 z nich nejvyšší českou soutěž jinde než za Oceláře ještě nehrálo.

 

Zdroj foto: Slovan Bratislava