MISTR 2023/2024

Třinec zahájil přípravu na vítkovickém ledě

26.07.2010 · Martin Stebel
V pondělí 26. července zahájili Oceláři přípravu na ledové ploše. Nestalo se tak na třineckém kluzišti, ale krátkodobým azylem se stala tréninková hala, která je součásti vítkovické ČEZ arény. Trenérský duet Marek - Kopřiva přivítal na premiérové tréninkové jednotce hned 35 hokejistů s dráčkem na hrudi.

Přesně v čase 11.28h vstoupila první skupina třineckých na ledovou plochu. Na začátku se jako obvykle hráči v ležérním tempu protahovali, ale postupem času nabral předpolední program daleko vyšší obrátky. Barevné rozlišovací dresy měly na sobě tři pětičlenné formace.

V červené kombinaci se po ledě proháněli David Květoň, Václav Varaďa a letošní světový šampion Martin Růžička. Vzadu je jistila dvojice Josef Hrabal, Martin Vágner. Žlutou barvu na sobě měli Lukáš Havel, Jan Peterek s Martinem Adamským. Defenzivu v této formaci měli na starost Mario Cartelli a Daniel Seman. Bílá varianta tréninkových dresů patřila kvintetu ve složení - Jiří Polanský, Radek Bonk, Vojtěch Polák, Lukáš Zíb a Michal Horák. Na útulném stadionku střežil své branky tradičně vysmátý gólmanský tandem Tomáš Duba, Peter Hamerlík. Z loňského kádru scházel nejproduktivnější hráč Ladislav Kohn, který se však do tréninkového procesu zapojí během tohoto týdne.

Úvodní poměrně intenzivní trénink na ledové ploše trval 75 minut. Poté co rolba znovu "vyžehlila" led, přišla na řadu druhá várka hráčů, ve které nechyběli hokejisté ze země "Javorového listu" a taky další nově testovaní hráči včetně navrátilce Tomáše Kundrátka, který se v některých momentech při trenérských kresbách a instrukcích u tabule zhostil role tlumočníka pro kanadské borce.

Oceláři trénovali v nových rozlišovacích dresech. foto: Marian Ježowicz

Po dlouhé pauze se hráči většinou na led těší, což potvrzuje nová akvizice Martin Adamský: "Jsem rád, že už máme tréninky na ledě. Ještě mi nedorazily ty správné brusle, ale jinak jsem spokojený(směje se). První dny na ledě si teprve postupně zvykáme, ale potom už to je výborné," tvrdí letošní posila.

V podobném duchu se vyjádřil i Tomáš Duba: "Příprava na suchu už byla dlouhá a snad každý hokejista se vždy na led těší. Moje dovolená byla ve Finsku a tam jsem byl na ledě s golmanským koučem a určité věci jsem konzultoval se svým tchánem, který tam pracuje jako kondiční trenér," pochvaluje si svého příbuzného. Oblíbenému Dubisovi podle předpokladů vůbec nevadí dočasný ostravský azyl: "Máme to z Třince kousek, není to žádný problém. Je to zhruba stejné, jako bych se přemístil z jedné strany Prahy na druhou," směje se.

Jak nám sdělil sportovní manažér a kouč v jedné osobě Pavel Marek, první výraznější zeštíhlení kádru lze očekávat pravděpodobně v polovině srpna: "Máme v počáteční fázi opravdu hodně hráčů a první zúžení týmu je v plánu po turnaji v Trenčíně. Schválně jsme si naplánovali mnoho přípravných zápasů, včetně tří turnajů, abychom mohli nové hráče pořádně otestovat. V tréninku se jejich kvalita moc neprojeví, musí se ukázat hlavně v zápasovém zatížení," konstatoval kouč. Na adresu kanadských adeptů třineckého dresu poznamenal: "Slibujeme si od nich typicky kanadské hokejové přednosti. Důraz v prostoru brankoviště, častá střelba, dobré bruslení a osobní souboje," zhodnotil závěrem přínos hráčů ze zámoří.

Kompletní fotogalerii z úvodního tréninku na ledě naleznete zde.