MISTR 2023/2024

Tisková konference před startem sezony 2011/12

12.09.2011 · Martin Stebel
V pondělí 12. září proběhla ve VIP prostorech třineckého zimáku tradiční předsezonní tiskovka aktuálních šampionů hokejové extraligy. Během setkání s žurnalisty zazněla slova hodnocení, ale rovněž vize pro následující soutěžní ročník.

Vedení klubu bylo zastoupeno viceprezidentem Janem Czudkem a ředitelem Evženem Delongem. Přítomni byli i oba trenéři Pavel Marek a Břetislav Kopřiva. V úvodu se ujal slova Evžen Delong, jenž připomenul tragickou událost z minulého týdne v Jaroslavli: "Byl jsem v neděli na Staroměstském náměstí při vzpomínkové akci za tragicky zesnulé hokejisty. Toto neštěstí nás všechny nesmírně zasáhlo. V kontextu takové tragédie si člověk uvědomí, jak jsou všechny naše každodenní starosti a problémy nicotné..."

Ohledně cílů a ambicí pro příští ročník prozradil: "Před rokem jsem na tomto místě prohlásil, že nás zajímá jen titul. Tento cíl se povedlo realizovat a já jsem mohl splnit slib, že budu nalévat během oslav víno v odkrytém autobusu. Stejný úkol je před námi rovněž letos. Nechceme snižovat laťku, míříme znovu vysoko."

Dalším tématem byl klubový rozpočet: "Jeho výši nebudeme do médií upřesňovat. V minulém roce se nám někteří novináři z Prahy před sezonou smáli, protože jsme neměli na ledě moc reklam a na základě toho usuzovali, že nemáme sponzory a rozpočet bude nízký. Stejní novináři poté ke konci sezony psali o bohatém Třinci. Čistý led v útočné třetině opravdu neznamená špatnou finanční situaci. Loni jsme vyzvali i ostatní kluby, aby přistoupili na bílou plochu, ale nikdo další se tenkrát nepřipojil. Na počmáraném ledě je horší orientace, puk občas nejde vidět, proto i letos budou naše útočná pásma v barvě sněhu," doplňuje klubový ředitel.

Pod palbou dotazů byl pochopitelně sportovní manažér a hlavní kouč Pavel Marek. Novinářskou obec zajímaly především eventuální posily: "Nevíme ještě, kdo v těchto dnech přistane na letišti," vtipně reagoval a plynule pokračoval: "Vedeme stále jednání ohledně nových posil. Musí dojít k oboustranné dohodě. Chceme opravdu kvalitní hráče, kteří budou určitě lepší, než členové současného týmu. Zatím ale nechceme a nemůžeme zveřejňovat nedotažené přestupy."

Na přetřes přišla taky absence hlavního kanonýra a klíčového strůjce mistrovského titulu Martina Růžičky: "Takového střelce asi nelze plnohodnotně nahradit. Měl loni famózní formu, ale k nám nepřišel jako střelec, až postupem času se vypracoval i díky skvělým spoluhráčům z lajny. Věřím proto, že ostatní hráči jej nahradí. Musíme gólovou potenci rovnoměrně rozložit na více hokejistů. Máme v týmu jiné velice schopné kluky, kteří se dokáží pravidelně brankově prosadit."

Jeden z dotazů směřoval i na staronovou tvář v obranných řadách Maria Cartelliho: "U nás dostal novou šanci a využil jí. Na začátku přípravy bylo trochu znát jeho tréninkové manko, ale postupem času šla jeho výkonnost nahoru. Chválím jeho poctivý přístup v tréninku i zápasech. Věřím, že bude pro tým přínosem v kabině i na ledě," říká třinecký lodivod.

Během pondělního setkání taky zazněla otázka ohledně zdravotního stavu Václava Varadi: "Venca nám bude v úvodu sezony scházet. Bohužel má problémy s kolenem a je nutná operace. Jsem přesvědčen, že až se uzdraví, bude pro náš tým znovu oporou. Je to hráč velkých kvalit, loni nám výrazně pomohl k titulu. Na odchod do hokejového důchodu má Venca čas, proto budeme netrpělivě čekat na jeho uzdravení."

Na soupisce současného mistra figuruje mnoho mladých hokejistů. Někteří dostanou příležitost otestovat si extraligu, další musí na svou šanci čekat v nižší soutěži: "Několik hráčů ještě pustíme na hostování do první ligy. Sestava pochopitelně ještě zdaleka není uzavřená. Už v tomto týdnu by se k nám měl připojit jeden Kanaďan. Podrobnosti však zatím ale nemohu prozrazovat. Hledáme i kvalitního beka s levým držením hole. I v tomto směru už máme vytipovanou posilu," naznačil kouč Ocelářů.

V neděli startuje nový ročník, poprvé bude tým z Werk arény v pozici obhájců mistrovského titulu. Jak prognózuje začátek sezony?: "Jsem přesvědčen, že hned na první duel s Brnem budeme velmi dobře připraveni. Doma bychom měli pravidelně sbírat body. Začátek soutěže bude důležitý a chceme odstartovat úspěšně," hlásí v optimistickém rozpoložení.

Hráčský kádr HC Oceláři Třinec k 12.9. 2011:

Brankáři:

Peter Hamerlík, Martin Vojtek, Martin Štefl

Obránci:

Mario Cartelli, Josef Hrabal, Stanislav Hudec, Jakub Kania, Martin Lojek, Filip Pavlík, David Rangl, Martin Richter, David Roupec, Daniel Seman, Lukáš Zíb

Útočníci:

Martin Adamský, Filip Bajtek, Radek Bonk, Zbyněk Hampl, Lukáš Havel, Jakub Herman, Erik Hrňa, Václav Chomič, Michal Chovan, Damian Kapica, Ladislav Kohn, David Květoň, Rostislav Marosz, Bryan McGregor, Lukáš Mičulka, Jakub Orsava, David Ostřížek, Jan Peterek, Jiří Polanský, Adam Rufer, Václav Varaďa