Středeční Dračí studio: Rostislav Martynek

06.04.2021 · Martin Stebel
Semifinálové měření sil mezi třineckými Oceláři a Bruslaři z Mladé Boleslavi pokračuje. Ve středu se série přesouvá do středních Čech, kde oba soupeři odehrají třetí vzájemný duel. Ještě než bude vhozeno úvodní buly, můžete sledovat další vydání Dračího studia, do kterého dorazí ROSTISLAV MARTYNEK.

Rostislav Martynek se narodil v roce 1982 a je třineckým odchovancem. Od útlého věku patřil mezi lídry bodování žákovských a později dorosteneckých, či juniorských mužstev. Subtilní útočník vždy vynikal výborným bruslením, rychlostí a periferním viděním. Hned po svém premiérovém ročníku v kategorii dospělých (2002/03) získal prestižní ocenění "Nováček roku".

Za Oceláře celkem nastřílel 105 extraligových branek. Pod Javorovým dlouhá léta působil jako symbol klubové věrnosti. V třineckém dresu v nejvyšší soutěži odehrál přes 400 zápasů. Pravda, podstatnou většinu do roku 2010, než odešel do Českých Budějovic, kde absolvoval dvě extraligové sezony.

Následoval přesun do Litvínova, se kterým spojil svůj hokejový osud na příštích pět let, a kde na jaře 2015 získal s Vervou historicky první mistrovský titul. Před čtyřmi roky (2017) se vrátil do třinecké hokejové organizace. Nastupuje především v partnerském Frýdku-Místku a Ocelářům v extralize pomáhá už jen v případě potřeby.

Že "Marty" ještě nepatří do starého železa, to jasně ukázal na nejslavnějším klubovém turnaji světa - Spengler Cupu. V prosinci 2019 byl povolán do kádru třineckých Ocelářů a v Davosu se v pěti zápasech stal nejproduktivnějším hráčem Slezanů. Pod alpskými vrcholky zaznamenal dvě branky a tři asistence. Přispěl tím k fantastickému úspěchu - postupu do finále, kde Oceláři nestačili na vysoce favorizovanou Kanadu.

CHCETE SE ROSTISLAVA MARTYNKA NA NĚCO ZEPTAT? MŮŽETE POSÍLAT OTÁZKY NA E-MAIL: STUDIO@HCOTRINEC.CZ.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary