Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Startuje STEEL CUP 2014: Mezinárodní konfrontace v nové WERK ARENĚ!

11.08.2014 · Martin Stebel
Multifunkční WERK ARENA bude od úterý 12. srpna hostit historicky první turnaj s názvem STEEL CUP. Třinecký klub pozval do své zbrusu nové haly oddíly, které jsou majoritně podporovány hutnickými giganty - HC Vítkovice Steel, slovenského mistra HC Košice a taky ruského účastníka KHL Severstal Čerepovec.

HC VÍTKOVICE STEEL:Kádr regionálního soupeře z Vítkovic doznal oproti minulé sezoně několika změn. Nutno dodat, že rubrika "odchody" je poněkud bohatší než kolonka "příchody". V týmu z krajské metropole už nefiguruje několik klíčových mužů loňské defenzivy - Michal Barinka, Karol Sloboda, Tomáš Kudělka, Petr Punčochář či Milan Hruška. Tyto ztráty budou chtít Ostravané nahradit především z vlastních zdrojů a jak je známo, ve Vítkovicích nikdy nebyla o kvalitní mladé zadáky nouze. Jediným výraznějším vyztužením ostravské obrany se tak zatím jeví přítomnost slovenského reprezentanta Petera Čerešňáka.

Svěřenci Petera Oremuse a Romana Šimíčka dosud sehráli tři přípravná utkání. Nejprve zvítězili na ledě prvoligového Havířova 3:0, poté podlehli polskému Jastrzębie 3:4, a naposledy na domácím kluzišti nestačili na brněnskou Kometu poměrem 2:4. "Osobně se už na turnaj hodně těším. Čekají nás silní a atraktivní soupeři, také nová hala v Třinci. Bude to hodně zajímavý a dobrý turnaj," sdělil vítkovický útočník Vladimír Svačina.

V posledním utkání proti Brnu nastoupily Vítkovice v této sestavě:

Dolejš – Šenkeřík, Stehlík, Pastor, Dudáš, Bail, L. Kovář, Hawlík – Šedivý, Burger, Húževka – Kucsera, Kolouch, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – J. Káňa, Němec, Tomi.


------------------------------------------------------------------------------------------

HC KOŠICE:Navzdory okřídlenému sloganu, že "vítězná sestava se nemění", provedl aktuální slovenský mistr z Košic v letní pauze poměrně radikální řez kádru. Například do pražské Sparty přestoupila brankářská opora Rastislav Staňa, robustní útočník Tomáš Marcinko pro změnu posílil kádr Pardubic. Ve východoslovenském klubu už nefiguruje ani obránce Radek Deyl, jenž získal zaměstnání v karlovarské Energii. Naopak na soupisce týmu stále vidíme jméno bývalého zadáka Třince, Tomáše Kloučka.

V kolonce příchodů najdeme několik zajímavých jmen. Ofenzivní sílu bude chtít pozvednout extřinecký Marek Zagrapan, v obraně je novou posilou bývalý sparťan Radek Phillip, brankoviště bude čerstvě střežit Marcel Melicherčík, který ještě loni chytal v Liberci.

Slovenští "Oceláři" zatím v přípravném období sehráli tři duely. Nejprve se dvakrát představili na domácím ledě a pokaždé prohráli. Proti Martinu se zrodil výsledek 3:4, s bratislavským Slovanem před zraky vyprodaného hlediště (přes 8300 diváků!) padli po výsledku 1:3. K zatím poslednímu "přáteláku" odcestovali do Zvolenu, kde hráli nerozhodně 2:2.

Sestava Košic proti Zvolenu:

Hylák – Jánošík, Cebák, Černák, Philipp, Drgoň, Klouček, Macejko, Šeda – Hrnka, Zagrapan, Bartánus – Spilar, Pašek, Jenčík – Bicek, Kolena, Chovan – Stupka, Češík, Sojčík – Hinďoš.


------------------------------------------------------------------------------------------

SEVERSTAL ČEREPOVEC:Severstal Čerepovec je ruský klub, působící v Kontinentální hokejové lize. Založen byl v roce 1956. Největšími úspěchy kluby jsou stříbrná medaile z ruské Superligy v roce 2003 a bronzová z roku 2001. Do KHL Čerepovec vstoupil v roce 2008. V současné době v kádru ruského mužstva působí dva čeští hráči s vítkovickou minulostí – brankář Jakub Štěpánek a útočník Marek Kvapil.

Tým z Čerepovce se před novým ročníkem KHL posilnil o dva kvalitní švédské hokejisty – útočníka Davida Ullströma a obrance Adama Almquista. Oba se s vedením klubu dohodli na dvouletých kontraktech. Pětadvacetiletý Ullström začal minulou sezonu v Jaroslavli, ale ročník dokončil v barvách pražského Lva, kterému pomohl k postupu do finále Gagarinova poháru.

Čerepovec nebyl v minulé sezoně příliš úspěšný. V západní divizi byl až desátý, což znamená, že mu sezona skončila po 54zápasové základní části. O rok dříve se Severstalu dařilo lépe – tým z třistatisícového města z Vologdské oblasti vyřadil v prvním kole play-off Lokomotiv Jaroslavl a probil se do semifinále konference, kde jej vyřadil ambiciozní Petrohrad.

Severstal, jak se jmenují i obří ocelárny ve městě, hraje své domácí zápasy v moderní aréně Ice Palace, která je kapacitně podobná třinecké WERK ARENĚ - ruský stadion totiž pojme 5685 diváků. Klubovými barvami jsou žlutá, bílá a černá. Hlavním koučem je Nikolaj Solovjov.

V posledním přípravném utkání ruský celek nastoupil ve Švýcarsku, kde zvítězil s týmem Red Ice poměrem 6:1. Sestava Čerepovce:

Štěpánek - Stasenko, Lukin, Nekolenko, Urbom, Koklov, Kalašnikov, Almquist, Zahar - Alexander, Berdnikov, Kazakovcev, Zemčenko, Ullström, Gimatov, Stoljarov, Stěpanov, Dědunov, Kvapil.


------------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC:Organizátoři turnaje zatím letos odehráli ze všech zúčastněných mužstev nejvíc přípravných zápasů. Hned tři duely se konaly v nové aréně na Frýdecké, kde Oceláři postupně zdolali Liberec, poté však těsně nestačili na Olomouc a Minsk. Naposledy však hladové ofenzivní choutky týmu zpod Javorového odskákal na domácím kluzišti mistrovský Zlín.

"Steel Cup je kvalitně obsazený turnaj, budeme pokračovat v systémové přípravě týmu proti dobrým soupeřům, kteří prověří naše hráče. Příležitost dostanou všichni hráči širšího kádru. Je to i možnost připravit tým určitým způsobem na zápasy v Lize Mistrů, které budou velmi náročné," řekl na adresu turnaje hlavní kouč Ocelářů Mgr. Jiří Kalous.

Během minulého utkání Oceláři nastoupili v této sestavě:

Hrubec – M.Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš, Repe, Zíb, Heider, Pisárik, Orsava - Žejdl - Dravecký, Hrňa - Polanský - Irgl, Rufer - Matuš - Gašparovič, Chmielewski - Kindl - Cienciala.


-----------------------------------------------------------------------------------------

Časový harmonogram turnaje STEEL CUP 2014:


Úterý 12. srpna: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel, od 18:00 hod.

Středa 13. srpna: Severstal Čerepovec - HC Košice, od 18:00 hod.

Čtvrtek 14. srpna: HC Vítkovice Steel - Severstal Čerepovec, od 15:00 hod.

Čtvrtek 14. srpna: HC Oceláři Třinec - HC Košice, od 19:00 hod.

Pátek 15. srpna: HC Oceláři Třinec - Severstal Čerepovec, od 14:00 hod.

Pátek 15. srpna: HC Vítkovice Steel - HC Košice - utkání se odehraje v ostravské ČEZ aréně od 17:00.

------------------------------------------------------------------------------------------

Zápasy domácího třineckého týmu uvidí majitelé permanentních vstupenek zdarma. Do sektorů A a E zaplatí zájemci za lístek 50 korun a do zbylých sektorů 30 korun. Vchod do WERK ARENY bude otevřen od 16:00.

Všechny duely turnaje můžete sledovat prostřednictvím webového portálu onlajny.com

Přijďte osobně podpořit Oceláře. Hokej je nejkrásnější přímo ve WERK ARENĚ!