Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Sezona startuje: Oceláři vyvěsí mistrovskou vlajku a přivítají Motor

15.09.2022 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Už je to tady, nová sezona Tipsport extraligy startuje. Třinečtí Oceláři ji v prvním kole začnou na svém ledě, v pátek od 17:00 vyzvou stejně jako loni Motor České Budějovice. Televiznímu šlágru bude předcházet i slavnostní chvíle, pod strop WERK ARENY vystoupá vlajka připomínající čtvrtý mistrovský titul klubové historie. Buďte u toho!

Dlouhá pauza bez extraligového hokeje je u konce, třinecká WERK ARENA v pátek otevírá brány nové sezony.

Stejně jako minulou sezonu, i tu letošní třinečtí Oceláři zahájí proti českobudějovickému Motoru. Ještě před úvodním buly zápasu klub při slavnostním aktu vyvěsí pod strop arény vlajku symbolizující zisk mistrovského titulu v předchozí sezoně. Součástí předzápasového programu bude i speciální videoprojekce na ledě, nenechte si to ujít a buďte na svém místě včas. Vstupenky jsou v prodeji také on-line!

Sponzorem pátečního utkání 1. kola hokejové Tipsport extraligy mezi HC Oceláři Třinec a Motorem České Budějovice je JKL strojírenská výroba, s.r.o.

HC Motor České Budějovice

Mimořádně úspěšnou sezonu za sebou má jihočeský Motor, který na jaře - pro mnohé překvapivě - došel až do semifinále play off a v konečném pořadí soutěže obsadil bronzové příčky. Jenže co bude dál? 

Zásadní otázka, nad kterou si před sezonou lámal hlavu také klub s trenérem Jaroslavem Modrým. Motor po sezoně snů opustilo dohromady 67 nastřílených branek a 141 kanadských bodů, pryč jsou zkušenosti Jiřího Novotného nebo Michala Vondrky, odešli také další důležití forwardi Jiří Ondráček nebo Jindřich Abdul. A dost zásadní bude i ztráta Daniela Voženílka, který nastoupí proti Motoru hned ve svém prvním zápase za Oceláře. 

"Každý se snaží poučit z poslední sezony, posiluje se, aby byl připravenější. Tady mi to někdy připadá, že po úspěchu trochu spíme. Já ne. Mám z toho velký respekt, velký strach," prohlásil v deníku Sport krátce před startem sezony kouč Jaroslav Modrý. Z jeho slov jde jasně vyčíst, že Motor po ztrátách důležitých hráčů v nové sezoně nebude mít ambice svůj bronzový úspěch napodobit. 

Co od soupeře tedy čekat? Jihočeši se budou nadále spoléhat na domácí prostředí (více než 4 200 prodaných pernamentek) a hvězdu poslední dekády nejvyšší české soutěže, snipera a kapitána týmu Milana Gulaše, ve své úspěšné kariéře navíc pokračuje osmatřicetiletý matador Lukáš Pech a v brance by měl velká očekávání plnit také Dominik Hrachovina.

V Třinci dres Motoru poprvé obléknou letní posily obránci Bindulis s Hovorkou a útočníci Tomeček, Dzierkals, Přikryl a Strnad.

V přípravě na sezonu Motor sehrál devět přípravných zápasů s bilancí čtyř výher a pěti proher.

Poslední utkání Motoru

10. 9. 2022: Graz (AUT) - Motor České Budějovice 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky Motoru:
 3. Karabáček (Percy, Přikryl), 11. Strnad (Přikryl, Karabáček), 24. Dzierkals (Gulaš, Percy), 27. Hanzl (Tomeček, Dzierkals), 42. Gulaš (Pech, Percy).
Sestava Motoru v posledním utkání: Hrachovina - Bindulis, Percy, Hovorka, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Kachyňa, Doudera - Gulaš, Pech, Toman - Tomeček, Hanzl, Dzierkals - Karabáček, Přikryl, Strnad - Vopelka.

Z kabiny Ocelářů

Po pěti letech s novým trenérem. Ale zároveň dál za stejnými cíli!

Tak by se daly shrnout vize třineckých Ocelářů na prahu sezony, ve které budou obhajovat zisk tří mistrovských titulů v řadě. Třinec se díky nim stal novodobou českou hokejovou dynastií, ale za dalšími úspěchy musí vyrazit s novými lodivody i částečně obměněným kádrem. 

"Naším cílem dál zůstává hrát hokej, který bude bavit naše fanoušky. Vidím v extralize přibližně šest týmů, které budou chtít bojovat o titul. Já věřím, že i my budeme mezi nimi," řekl na předsezonní tiskové konferenci prezident klubu Ján Moder.

Pod novým trenérským duem Zdeněk Moták - Vladimír Országh zvládli Oceláři před startem extraligy odehrát celkem osm zápasů, čtyři v rámci přípravy a stejný počet v základní skupině Champions Hockey League. V prestižní evropské soutěži Oceláři těsně prohráli poslední tři odehrané zápasy, přesto nadále zůstávají ve hře o postup do play off. 

Souboje s Belfastem i švédskou Skellefteou ukázaly silné stránky jejich hry a pochopitelně také nedostatky: Oceláři na základě nich v posledním týdnu ladili přesilové hry a proti Motoru se budou hodně soustředit na to, aby jim stejně jako v Evropě neutekl začátek zápasu. Dotahovat dvoubrankovou a větší ztrátu si už znovu nikdo nepřeje.

Otázkou je sestava, v jaké Třinec do utkání s Motorem nastoupí. Na závěr CHL trenéru Motákovi scházeli Jaroměřský, Hrňa nebo Nestrašil. A o tom, jak marodka vypadá pár hodin před úvodním vhazováním extraligové sezony, nový třinecký kouč na tiskové konferenci mluvit moc nechtěl. 

Poslední utkání Ocelářů

11. 9. 2022: Belfast Giants – HC Oceláři Třinec 3:2sn. (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)
Branky a nahrávky Ocelářů:
51. Vrána (Růžička, Roman), 58. Marcinko (Čukste, Chmielewski).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kacetl – Marinčin, Doudera, Zahradníček, Čukste, Ročák, Jeřábek, Zeleňák – Růžička (A), Vrána (C), Roman – Svačina, Hudáček, Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký (A), Hrehorčák – Lyszczarczyk. 

Poslední vzájemný zápas

Z historického hlediska patří Motor k nejméně oblíbeným soupeřům Třince, v posledních sezonách to ale příliš neplatilo. Jihočeši dokázali v základní části v minulém ročníku porazit Oceláře jen jednou, navíc až v prodloužení. A to zároveň v zatím posledním vzájemném utkání hraném na konci ledna. V něm skončila také fantastická série Třince, který s Motorem předtím neinkasoval gól více než čtyři zápasy - celkem 257 minut. Mimochodem: Vzájemný zápas zahajoval také minulý ročník extraligy, Třinec doma Motor porazil 4:0.

28. 1. 2022: Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 5:4p (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
 9. Vondrka (Beránek, Hanzl), 12. Koláček (Chlubna, Percy), 22. Hanzl (Pech, Štencel), 35. Hanzl (Percy, Štencel), 65. Valský (Štencel, Pech) – 17. Hrňa (Růžička, Doudera), 29. Růžička (Doudera, Vrána), 31. Chmielewski (TS), 43. Roman (Dravecký).

O utkání

Zápas: 1. kolo TELH
Termín: pátek, 16. září 2022, 17:00
Místo: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: O2 TV

Statistika HC Oceláři Třinec Motor České Budějovice
Bilance v předextraligovém období (příprava + Champions Hockey League) 8 zápasů, 3-0-3-2, skóre 22:20 9 zápasů, 4-0-0-5, skóre 24:30
Bilance doma/venku 4 zápasy, 2-0-0-2, skóre 13:10 5 zápasů, 2-0-0-3, skóre 14:17
Aktuální série (z přípravy a Champions Hockey League) 3 prohry 1 výhra
Vzájemná bilance (v základní části) 76 zápasů, 25-3-5-5-38, skóre 217:242 (40% úspěšnost)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 38 zápasů, 18-3-2-2-13, skóre 132:111 (56% úspěšnost)
Vítěz kanadského bodování v předsezónním období (příprava + Champions Hockey League) Miloš Roman 5 (3+2) Martinš Dzierkals 5 (4+1)
Nejlepší střelec Marko Daňo 4 Martinš Dzierkals 4
Nejlepší nahrávač Kārlis Čukste, Libor Hudáček oba 4 Lukáš Pech 4
Nejproduktivnější obránce Kārlis Čukste 4 (0+4) Stuart Percy 4 (1+3)
Vítězné góly Marko Daňo, Daniel Kurovský, Daniel Voženílek všichni 1 Lukáš Pech, Jakub Strnad, Jakub Valský, Martinš Dzierkals všichni 1
Brankáři Marek Mazanec 4 z. – 1/3, prům. 2,76 g/z, 0 SO
Ondřej Kacetl 4 z. – 2/2, prům. 1,94 g/z, 0 SO
Dominik Hrachovina 5 z. – 3/2, prům. 2,80 g/z, 0 SO
Jan Strmeň 3 z. – 1/2, prům. 4,00 g/z, 0 SO
David Cinka 1 z. – 0/1, prům. 4,00 g/z, 0 SO