Partnerský klub Nadační fond Dračí studio
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Realizační tým Ocelářů rozšíří Aleš Krátoška

09.06.2021 · Tisková zpráva
Oceláři zahájili suchou přípravu na další sezonu s novou tváří. Asistentem hlavního trenéra Václava Varadi se stal šestačtyřicetiletý Aleš Krátoška. Oba tak navážou na spolupráci u mládežnických reprezentačních výběrů ČR U19 a U20.

Oceláři posilují svůj stávající trenérský štáb o Aleše Krátošku, který naposledy působil v Hradci Králové na pozici hlavního trenéra juniorů Mountfield HK. Na východě Čech skončil na konci dubna rodák z Jižních Čech mimo jiné z rodinných důvodů. “Naštěstí se vše vyvíjí dobře a já se mohl začít porozhlížet po něčem novém. V tu chvíli mi zavolal nejdříve Václav Varaďa a poté i sportovní ředitel Honza Peterek, se kterým jsem i něco odehrál,” připomněl Krátoška také svou extraligovou minulost v pozici hráče.

„Opravdu si toho zájmu ze strany Ocelářů velice vážím a těším se na novou kapitolu v mém životě. Jsem tu proto, abych klubu pomohl udržet se tam, kam se za ta léta vypracoval,” dodal majitel kompletní sbírky medailí z nejvyšší české soutěže.

V Třinci se tak oživí spolupráce, která začala už v roce 2016 u reprezentační devatenáctky a pokračovala až do domácího mistrovství světa juniorů v roce 2019. „Aleš je velmi zkušený trenér, kterého velmi dobře znám a vím, jak pracuje a co od něj čekat. Cítím a věřím, že naší organizaci může hodně pomoci,” uvedl k příchodu nového asistenta hlavní trenér Václav Varaďa.

Aleš Krátoška působil pod Bílou věží od sezony 2014/15 mimo jiné v pozici šéfa tamní hokejové akademie. Během té doby dovedl východočeské juniory do nejvyšší soutěže. V sezonách 2018-2020 pak působil jako asistent u extraligového týmu, který se probojoval až do finále Ligy mistrů.

Sportovní ředitel Jan Peterek o Aleši Krátoškovi:

Aleš Krátoška je kvalitní trenér a bývalý výborný útočník. Jako trenér má dlouholeté zkušenosti jak z dospělého, tak i z mládežnického hokeje. Věřím, že společně s asistentem Markem Zadinou a trenérem brankářů Jaroslavem Kamešem pomůžou Vencovi Varaďovi v nadcházející náročné sezoně.

Vážím si, že Aleš projevil zájem vypomáhat ve volném čase v naší akademii s rozvojem individuálních dovedností mladých talentovaných hokejistů. Rádi jeho zkušenosti využijeme.


Realizační tým Ocelářů Třinec:

Václav Varaďa, šéftrenér organizace, hlavní trenér

Marek Zadina, asistent trenéra

Aleš Krátoška, asistent trenéra

Jaroslav Kameš, vedoucí týmu, trenér brankářů

Dalibor Pail, videokouč

Marek Gryc, kondiční trenér

Pavel Smelík, kustod

Jan Lamacz, kustod

Martin Výtisk, fyzioterapeut

Petr Srbecký, masér