Peter Bezuška válčí ve slovenské obraně na osmnáctkách. Začali jsme špatně, říká

23.04.2011 · Petr Schultz
D r á ž ď a n y – Jednou v budoucnu by si chtěl zahrát švédskou Elitserien nebo KHL. Teď ale musí zaujmout skauty z celého světa na mistrovství světa v Německu. Peterovi Bezuškovi a jeho týmu se nedaří a se Slováky bude hrát o záchranu. „Hokej je kolektivní sport a v týmu to chybělo,“ nezastíral nejtrestanější bek svého mančaftu.
Slovensku se na letošním mistrovství světa osmnáctek příliš nedaří.
Do turnaje jsme šli s tím, že se chceme probojovat do čtvrtfinále, ale nějak nám to nevyšlo, a tak se budeme snažit zůstat v A-kategorii mistrovství světa. První zápasy nezvládli, nehráli jsme jako tým. Hráli jsme dost na sebe a každý hrál příliš individuálně. Takhle to nejde. Hokej je kolektivní sport a v týmu to jednoznačně chybělo.

Ono to ale nebylo o dvou zápasech. Vy jste prohráli i klíčový zápas se Švýcarskem o postup.
Bylo to 2:2, jenže jsme udělali chybu. Měli jsme šanci vyhrát zápas, jenže to nevyšlo.

Jak vnímáš herní úroveň tady na mistrovství světa oproti extralize staršího dorostu?
Hra je tady určitě o dost rychlejší. Každý tým tu má top hráče a příliš se to nedává srovnávat s extraligou staršího dorostu. Viděl jsem, že jdou do všeho naplno. Možná to je ale jejich povahou. Jejich tréninky jsou od přístupu trochu jiné.

Máte za sebou první trénink v Drážďanech. Mohl bys srovnat halu v Crimmitschau a tady?
Tady to prostředí vypadá opravdu pěkně, ale ani v Crimmitschau to nevypadalo nějak zle. Nemůžu si jako stěžovat. Led je tady o trochu lepší než tam.

Třinec má za sebou mistrovskou sezónu. Jak jsi sledoval jejich tažení?
Sledoval jsem to především v televizi, protože jsme byli na soustředění se slovenskou reprezentací. Hrozně mě mrzí, že jsem ten titul nemohl s nimi oslavit.

Chtěl by sis taky zahrát extraligu za Oceláře?
V budoucnu určitě. Teď ale ještě určitě ne, k tomu musím ještě udělat nějaké kroky.

Viděl jsi nějaký zápas Třince v play-off?
Byl jsem se podívat na prvním zápase. Kluci hráli hodně pěkně. Třinec dokazoval, že má hodně kvalitního brankáře a celkově měl asi nejlepší kádr z celé extraligy. Titul si jasně zasloužil.

Věřil jsi, že za stavu 1:3 pro Slavii získá Třinec ještě titul?
Musím říci, že jsem klukům věřil i za tohoto nepříznivého stavu. Mají tam spoustu zkušených hráčů, kteří si s takovými situacemi dokážou poradit. Slavia měla naopak mladý kádr a čekal jsem, že jim dojdou síly. Nakonec se to potvrdilo.

Foto: Dominika Handzušová

HC Motor České Budějovice