MISTR 2023/2024

Osmáci skončili na Altis Cupu druzí

26.08.2019 · Dominik Stošek
Svěřenci Jana Lucáka a Ondřeje Macháčka se v uplynulých dnech zúčastnili slovenského turnaje s názvem Altis Cup. Turnaj se odehrál v Námestově (menší příhraniční městečko na severu Slovenska) a zúčastnilo se jej celkem sedm týmů z Česka i Slovenska.

Naši Oceláři si podmanili svou skupinu, ze které postoupili z prvního místa rovnou do semifinále, kde si poradili i se Slovanem Bratislava. Ve finále ale nestačili na domácí celek a z turnaje si tak odvezli stříbrné medaile.

Naši mladíci si zahráli skupinu B s Nitrou a Popradem, hranou soubojem každý s každým dvojzápasově. Odehráli tedy celkem čtyři duely, ve kterých ani jednou neprohráli. Po dvou remízách a výhrách skončili ve skupině s šesti body a se skórem 8:4 na prvním místě. V semifinále se jim po vyrovnaném průběhu podařilo pokořit Slovan až po nájezdech. Ve finále se bohužel Ocelářům nepodařilo vstřelit ani jednu branku a s Altisem prohráli fotbalově 0:2.

Výsledky Ocelářů na turnaji:

Skupina:

HC Oceláři Třinec – HK Poprad 3:1 a 1:1

HC Oceláři Třinec – HK Nitra 2:0 a 2:2

Semifinále:

HC Oceláři Třinec – Slovan Bratislava 3:2 po samostatných nájezdech

Finále:

HC Oceláři Třinec – HK Altis 0:2

Hodnocení trenéra Jana Lucáka:

"Velmi mě překvapila kvalita turnaje, zejména týmy jako Poprad a Slovan byly velmi kvalitní. Zápasy byly opravdu nahoru dolů, absolvovali jsme spoustu náročných soubojů, které nás stály hodně sil a postupem času bylo vidět, že už jsou kluci unavení. Máme trošku nevýhodu v tom, že máme menší kluky, takže o to víc sil to stálo. Slovenský hokej je trošku tvrdší, než jsou naši kluci zvyklí, takže jsme si ze začátku museli zvyknout. Turnaj jsme odehráli dobře, bohužel nás hrozně trápila koncovka. To se podepsalo ve finále, kde jsme nedali ani gól a prohráli 0:2. Jsem rád, že jsme mohli změřit síly s takovými týmy, byla to pro nás super zkušenost."