MISTR 2023/2024

Országh: Díky Kácovi poletíme do Švédska s náskokem

14.11.2023 · Ondřej Kuchař
Nahoru, dolů a zase nahoru. Oceláři zvládli první duel osmifinálového dvojutkání Ligy mistrů! Doma skolili švédského obra, Skellefteu porazili 4:3 a do odvety si povezou náskok. „Za výhru jsme moc rádi, děkovat ale musíme hlavně Kácovi,“ ocenil po výhře asistent trenéra Vladimír Országh gólmana Ondřeje Kacetla.

„Byl to extrémně těžký zápas proti velmi kvalitnímu soupeři. Jsme rádi za důležité vítězství pro naši psychiku. Měli jsme celkem slušný začátek, vedli jsme o dva góly. Druhá třetina byla nahoru dolů, z nájezdu jsme měli šanci zvýšit na 3:0, ale nedali jsme. Hned z protiútoku jsme inkasovali. Skelleftea měla ve druhé třetině velký tlak. Okolo modrých čar jsme udělali spoustu chyb, obránci nám nestíhali střídat. Byli jsme rádi za stav 2:1,“ povídal o utkání Vladimír Országh.

Oceláři se ve třetí třetině dostali do vedení 3:1, ale ztratili ho. „Soupeř ukázal velkou kvalitu. O to víc jsme raději, že jsme pak v závěru dokázali skórovat ještě jednou. Do odvety budeme muset některé věci jednoznačně zlepšit.“ Vítěznou trefu zapsal v 57. minutě Libor Hudáček.

V čem konkrétně by se měli Třinečtí do příště zlepšit? „Určitě chceme hrát víc s pukem, diktovat tempo hry. To se nám nedařilo právě zejména ve druhé části, kdy nás soupeř tlačil a my vůbec nestíhali střídat. Chceme dělat dobrá rozhodnutí, která jsme teď často nedělali,“ vyjmenoval Vladimír Országh.

Na čtyři trefy stačilo Slezanům patnáct střel na branku. „Nabádáme kluky, abychom víc stříleli. Abychom chodili před branku, měli odražené puky. Za čtyři góly jsme rádi, ale jasný muž zápasu byl z naší strany Káca, to je jasné. Díky němu do Švédska poletíme s jednobrankovým náskokem,“ dodal kouč.