Ocelářský turnaj NHL 20: Bratrské derby pro Michala, druhý duel rozhodlo prodloužení

14.04.2020 · Martin Stebel
V třinecké WERK ARENĚ odstartoval virtuální turnaj NHL 20, který příznivci Ocelářů mohli sledovat skrz klubový YouTube profil. V rámci úvodního dne nejprve změřili vzájemné síly Ondřej a Michal Kovařčíkovi, v dalším střetnutí se proti sobě postavili Jan Hladonik s Davidem Kofroněm. V obou případech byly k vidění vyrovnané bitvy.

Výsledek 1. utkání turnaje Ocelářů NHL 20

Ondřej Kovařčík (Toronto Maple Leafs) - Michal Kovařčík (Boston Bruins) 1:3

Ohlasy aktérů

Ondřej Kovařčík: "Evidentně jsem měl pokažený ovladač, jinak bych samozřejmě vyhrál (usmívá se). Brácha si zasloužil zvítězit, měl trochu víc štěstí, podařil se mu tečovaný gól. Nevadí. Doufám, že mu to ve finále vrátím. Bavilo mě to, byla to sranda."

Michal Kovařčík: "Výhra se nerodila lehce, ale jsem spokojený. Vycházel jsem ze zabezpečené obrany, Ondra měl za celý zápas snad jen jeden nájezd. Před zápasem jsme si tady zkusili přípravák, který zvládl lépe Ondra, tam jsem ho nechal namlsat, brácha si možná myslel, že mě znovu porazí, ale v ostrém zápase jednoduše neměl šanci. Jinak to ale bylo na obě strany vyrovnané. Pokud bychom hráli hned další zápas, mohl klidně vyhrát brácha."

Výsledek 2. utkání turnaje Ocelářů NHL 20

David Kofroň (Carolina Hurricanes) - Jan Hladonik (Edmonton Oilers) 4:5pp

Ohlasy aktérů

David Kofroň: "Jeden z klíčových momentů se zrodil za stavu 1:1, kdy přede mnou zívala prázdná branka, ale selhal jsem. Pak se to trochu sypalo jako domeček z karet. Půlku zápasu jsem musel dohánět skóre, síly trochu docházely. Je dobře, že jsem to v hektickém závěru srovnal, ale mojí kluci to v prodloužení nezvládli a trochu to bolí. Každý bod se ale počítá. Zítra je nový den, nový zápas. Věřím, že zaberu. Carolinu mám dlouhodobě v oblibě, sleduji je už několik let, vím, jaké mají typy hráčů. Vsadil jsem na tento tým a doufám, že to byla dobrá volba."

Jan Hladonik: "Byl to těžký zápas, ale myslím, že kvalita byla na mé straně. Trochu mě mrzí, že jsem nevyhrál v základní hrací době, ale naštěstí to vyšlo v prodloužení. Edmonton byl jasná volba, Oilers fandím už od dětství. Do zítřejšího dne bych chtěl zlepšit obranu, tam to občas trochu hořelo. Musím pokárat první lajnu (Kassian, McDavid, Nugent-Hopkins), kde bych čekal větší ofenzivní přínos. Snad se tihle hvězdní kluci do zítra lépe vyspí (usmívá se)."

Tabulka turnaje po prvním hracím dnu

• 1. Michal Kovařčík (Boston) skóre 3:1, 3 body
  • 2. Jan Hladonik (Edmonton) skóre 5:4, 2 body
  • 3. David Kofroň (Carolina) skóre 4:5, 1 bod