MISTR 2023/2024

Oceláři zahájili sezonu letního kina, dorazil i olympijský vítěz

01.07.2023 · Adam Sušovský
První prázdninový večer patřil hokeji a filmu, Oceláři v areálu Městského stadionu zahájili sezonu letního kina promítáním snímku Děti Nagana. Nechyběl u toho ani jeden z hrdinů turnaje století, autor rozhodujícího gólu semifinále Robert Reichel.

Rozdával podpisy, společně se fotil s fanoušky. Jeho návštěva byla speciální, spolu s Oceláři totiž v pátek večer otevíral scénu letního kina v Třinci u příležitosti promítání filmu Děti Nagana jeden z největších hrdinů turnaje století, bývalý vynikající útočník Robert Reichel. Autor postupového gólu ze semifinálové bitvy s Kanadou navíc přiznal, že se do Třince i díky hokeji vždy rád vrací.

Oceláři otevřeli letní kino spolu s kinem Kosmos, o doprovodný program pro nejmenší se staral nejen Dráček Werkáček, ale také zástupci z řad trenérů mládeže, kteří měli v areálu atletického stadionu připraveno pro děti několik sportovních aktivit. Podobně jako ve filmu se tak nejmenší Třinčané po celý večer proháněli s hokejkama za tenisákem a stříleli na branku.

A právě to nejvíce zaujalo Roberta Reichela. "Pokud se tihle kluci hýbou, baví je sportovat, baví je střílet na branku, tak to za to přece vždycky stojí," rozhlížel se Reichel kolem sebe. "Určitě je to lepší než sedět doma a koukat do televize. Pohyb prodlužuje život. Naše generace strávila venku celé dětství a já bych současným dětem přál, aby to mohli zažít taky. Nakonec není potřeba vyhrát olympiádu. Stačí, aby dělali to, co je baví. Náš národ se potřebuje hýbat, potřebuje začít sportovat," říkal Reichel.

Sám sportoval i v den akce, spolu se svou ženou krátce před návštěvou kina vyrazil na Javorový. "Chtěl jsem na něj vyběhnout už loni a nevyšlo mi to, určitě se na ten kopec rád vrátím. Mám rád pohyb, každý den běhám a mám rád také hory, Beskydy speciálně. Byl jsem na Lysé hoře, na Javorníku, dnes na Javorovém. Určitě bych chtěl ještě někdy v budoucnu zdolat také Smrk," říkal Reichel při pohledu na Beskydy.

Zároveň ocenil také úspěch třineckého hokeje. Sám letos tažení Ocelářů za dalším titulem sledoval doslova z první řady, coby asistent trenéra litvínovské Vervy, kterou pozdější šampioni vyřadili v předkole play off už ve třech zápasech. "Vyhrát titul čtyřikrát za sebou je něco neskutečného. Myslím, že jsme letos Oceláře trošku nastartovali, ale hráli výborně. Jako mužstvo byli zodpovědní, měli vynikající brankáře. Byla na nich vidět týmovost. Ti kluci si šli za něčím neskutečným a titul vyhráli právem," ocenil Reichel, olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný mistr světa a majitel více než osmi stovek startů v NHL.

Spolu s ním se autogramiády v letním kině zúčastnil také další někdejší reprezentant, vicemistr světa z roku 2006 a bývalý třinecký útočník Zbyněk Irgl. S Třincem se v letním kině symbolicky rozloučili také Aron Chmielewski a Erik Hrňa. Druhý jmenovaný, majitel všech pěti mistrovských titulů v klubové historii, navíc spolu s ředitelkou kina film Děti Nagana uvedl.7

"Film je o plnění dětských snů, má kariéra právě v době Nagana začínala, chodil jsem tenkrát na základní školu a snil o tom, že také jednou budu hrát hokej a vyhrávat medaile," řekl Hrňa na pódiu.

Všechny fotky ze zahájení letního kina si můžete prohlédnout ZDE.