Nová posila defenzivních řad - Tomáš Klouček

12.01.2012 · Martin Stebel
Třinec i nadále pokračuje v posilování kádru. Do slezského klubu přichází 31letý obránce Tomáš Klouček. Rodák z Prahy uzavřel s Oceláři kontrakt do konce sezony, naskočit by měl již do pátečního utkání na ledě Karlových Varů.

S hokejem začal Tomáš Klouček v pěti letech na Slavii Praha. "Na první tréninky mě přivedla máma, ale táta hrál hokej, takže jsem ho následoval. Od začátku jsem měl maximální podporu obou rodičů," vybavil si urostlý obránce. Za Slavii Praha hrál v žácích, dorostu, až do juniorů. "Pak jsem byl v roce 1998 draftovaný New Yorkem Rangers (131. v pořadí) a odešel jsem do zámoří."

Premiérový zápas v nejslavnější hokejové soutěži světa si odbyl v dresu Jezdců z New Yorku proti Phoenixu. Bylo to 12. listopadu 2000. První gól v NHL vstřelil shodou okolností krajanovi Romanu Čechmánkovi, který hájil v té době branku Philadelphie Flyers. Stalo se to 16. ledna 2001. Hokejově si Tomáš Klouček nejvíce liboval v New Yorku. "Hlavně první rok byl skvělý, hodně jsem hrál, New York je krásné město.“

Klouček zahájil letošní sezonu v dresu popradského Lva, v nově vzniklém klubu však odehrál pouze dvacet zápasů, ve kterých se střelecky neprosadil a nasbíral jednu asistenci. Ve slovenském klubu zkušený zadák na přelomu kalendářního roku předčasně skončil, se zájmem ihned přispěchali zástupci Třince. Klouček od začátku týdne se slezským klubem trénoval, nyní se povedlo dohodu dotáhnout do konce.

Tomáš Klouček již v Třinci kdysi působil. Bylo to ve "výlukové" sezoně 2004/05. Tehdy si v jedenácti zápasech připsal 3 kanadské body za jednu branku a dvě asistence.

Tomáš Klouček na eurohockey.net

foto: hclev.eu