Nedomlel: Konce zápasů musíme zlepšit

27.09.2023 · Vojtěch Kasal
Oceláři v rámci pátého kola zamířili na Hanou, kde v dramatickém klání dokázali přetlačit domácí Olomouc 4:3 a připsali si tak již 900. výhru v extralize. Vítěznou nahrávku a zároveň první bod v dresu s drakem na hrudi zaznamenal obránce Richard Nedomlel, který utkání hodnotil.

Gratulace k dnešní výhře. Tentokrát to bylo za tři body, nicméně bylo znát, že Olomouc na domácím kluzišti letos ještě body neztratila a ani dnes vám nedala nic zadarmo. Co dnes rozhodlo?

Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. První třetinu jsme hráli dobře, ve druhé jsme trochu vypadli z tempa. Olomouc hrála celých šedesát minut a zadarmo nám skutečně nic nenechali. Každopádně jsem rád, že jsme nakonec tím vítězným týmem byli my.

Do utkání jste vstoupili skvěle, v první třetině jste vedli už 2:0. Jenže pak Olomouc snížila a obraz hry se náhle změnil. Čím vás soupeř, především ve druhé třetině, zaskočil?

Asi jsme si mysleli, že to půjde samo a ustoupili jsme od naší hry. Soupeř velmi dobře napadal, naštěstí jsme se k naší hře dokázali vrátit a zápas jsme vyhráli.

Ano, utkání jste zvládli a úspěšně jste ubránili i veškerá oslabení. Přesto závěr nebyl ideální a třetí třetina byla možná až příliš turbulentní, poté co jste téměř ztratili tříbrankový náskok. Co tedy udělat jinak, aby byl příští zápas výrazně klidnější a vy si vedení zvládli pohlídat až do poslední sirény?

Hraje se celých šedesát minut, což jsme zřejmě trochu podcenili. Podíváme se na video a v klidu si dnešek zhodnotíme. Víme, že konce zápasů musíme zlepšit. Není to poprvé, co se nám tohle stalo a musíme se z toho poučit.

Pojďme teď k tvému výkonu – první bod v dračím dresu v ostré extraligové sezóně. Můžeš popsat celou situaci, která nakonec skončila vítězným gólem?

Majo (Marian Adámek) na mě posunul puk, já jsem zvedl hlavu a viděl před sebou hráče, proto jsem nahrál o zadní mantinel. Do prostoru před brankou si pěkně sjel Petr Vrána a chladnokrevně zavěsil. Často to trénujeme, tak jsem rád, že to vyšlo.

V pátek vás čeká repríza loňského finále. Ty sám jsi v Hradci dlouho působil, takže pro tebe bude mít utkání asi trochu zvláštní náboj. Jaký zápas očekáváš?

Já se snažím jít do každého zápasu na 110 %, a to bez ohledu na soupeře. My se musíme dobře připravit a odvést kvalitní výkon, abychom si ze zápasu odnesli vítězství.