Mladí Oceláři pomohli vybojovat zlato pro kraj!

25.01.2015 · Martina Sikorová
Dnešním dnem skončilo Mistrovství České republiky krajských výběrů, na kterém vybojovali zlaté medaile mladíci z Moravskoslezského kraje. V kádru vítězného týmu, vedeného trenérem třineckého mladšího dorostu Vlastimilem Wojnarem, se představilo také šest zástupců Ocelářů.

Mistrovství ČR krajských výběrů se konalo v termínu od 22. do 25. ledna v Chebu a Karlových Varech. Čtrnáct krajských reprezentací bylo rozlosováno do dvou skupin po sedmi týmech, přičemž mladíci z Moravskoslezského kraje sehráli základní část ve skupině B spolu s Pardubickým, Jihočeským, Libereckým, Olomouckým, Královéhradeckým a Jihomoravským krajem.

Výsledky Moravskoslezského kraje na turnaji

Olomoucký kraj x Moravskoslezský kraj - 2:5

Branky a nahrávky: 40. Liška (Krátký), 44. Krátký (Plášek, Bahounek) - 8. Havránek (Peterek), 12. Raška (Střondala), 28. Střondala (Malík, Raška), 38. Konečný (TS), 45. Kvasnica (Raška)

Úvodní zápas dopadl lépe pro Moravskoslezský kraj, který si během hry vypracoval čtyřbrankové vedení, na což už olomoucký výběr nedokázal reagovat a v závěrečné části pouze snížil. Nejlepším hráčem byl na straně hostů zvolen brankář Radek Ochman.

Moravskoslezský kraj x Jihomoravský kraj - 9:0

Branky a nahrávky: 5. Kvasnica, 19. Žídek (Havránek), 21. Hudečka (Urban), 26. Hudečka (Indrst), 27. Peterek (Malík, J. Adámek), 35. Raška, 37. Žídek, 39. Raška (Hadamczik), 44. Střondala (Kvasnica, Raška)

Naprosto jednoznačně dopadl jen o několik hodin později další duel našeho kraje. Domácí mladíci nasázeli svému soupeři devět branek, sami neinkasovali žádnou a do tabulky si tak připsali další dva body.

Moravskoslezský kraj x Pardubický kraj - 4:0

Branky a nahrávky: 1. Raška, 7. Havránek (Peterek), 12. Žídek (Peterek), 44. Hadamczik (Konečný)

S čistým kontem zvládli hráči z Moravskoslezského kraje také první páteční utkání. Gólový účet otevřel už v osmé sekundě Raška a nasměroval tak svůj tým k další výhře.

Moravskoslezský kraj x Jihočeský kraj - 2:4

Branky a nahrávky: 3. Konečný (Žemba, Ševěček), 11. Peterek (Havránek) - 12. Matiášek (Kolda), 32. Kolda (Silný, Had), 34. Procházka, 35. Silný

Ve čtvrtém zápase už ale reprezentanti východního kraje poznali hořkost porážky. Proti jihočeskému výběru sice brzy vedli o dva góly, hosté ale čtyřmi góly otočili vývoj utkání na svou stranu.

Moravskoslezský kraj x Královéhradecký kraj - 5:1

Branky a nahrávky: 6. Havránek (Malík), 15. Ševěček (Střondala), 31. Kvasnica (Hadamczik), 42. Střondala (Peterek, J. Adámek), 45. Indrst (Ševěček) - 36. Síla (Morong, Voňka)

Na prohrané utkání ale mladíci z východu republiky rychle zapomněli, výběru hostů nadělili pět branek, naopak za záda Mrázka prošel pouze jediný kotouč.

Moravskoslezský kraj x Liberecký kraj - 5:0

Branky a nahrávky: 15. Střondala (Peterek), 19. Havránek (Žídek, Střondala), 19. Žídek (Havránek, Peterek), 41. Peterek, 43. Žemba (Plandor, Hudečka)

Poslední utkání sehráli hráči z Moravskoslezského kraje proti výběru Liberce, opět neinkasovali a definitivně si tak pojistili výhru ve skupině a postup do finále.

Ústecký kraj x Moravskoslezský kraj - 2:4

Branky a nahrávky: 16. Vacín, 32. Lauko (Štochl, Koblížek) - 28. Kvasnica (Raška, Střondala), 35. Plandor (Hudečka), 37. Kvasnica (Žídek, Peterek), 48. Žídek (Havránek, Peterek)

Do finálového klání nevstoupili reprezentanti Moravskoslezského kraje nejlépe, dvakrát prohrávali, v obou případech ale dokázali vyrovnat a nakonec dokázali otočit zápas na svou stranu, čímž si vybojovali zlaté medaile.

Sestava Moravskoslezského kraje

Brankáři: Radek Ochman (HC Oceláři Třinec), Kryštof Mrázek

Obránci: Jakub Adámek, Jakub Michálek (oba HC Oceláři Třinec), Filip Hadamczik, Marcel Kunc, Vojtěch Ševěček, Petr Adámek, Martin Pliska, Zack Malík

Útočníci: Adam Raška, Jiří Plandor, Filip Indrst (všichni HC Oceláři Třinec), Michal Kvasnica, Jiří Hudečka, Jonáš Peterek, Jan Žídek, Jan Žemba, Adam Urban, Marek Havránek, Vojtěch Střondala, Viktor Konečný

Trenéři: Mgr. Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec) a Libor Polášek.

Medailové umístění

1. Moravskoslezský kraj