MISTR 2023/2024

Mistři vlétli s chutí na led. Znovu s největšími cíli

25.07.2011 · Adam Sušovský
Hokejisté mistrovského Třince po třech měsících znovu obuli brusle. Už od prvního tréninku byla znát velká chuť do hry. I v letošní sezoně mají třinečtí hokejisté smělý plán a do nového ročníku vstupují s jasným cílem napodobit loňský úspěch.

Už o půl hodiny dříve, než bylo původně v plánu, vyjeli Oceláři po třech měsících pauzy mezi mantinely Werk arény. Jako první vkročil na led Stanislav Hudec, kterého následovali další hráči.

"Bylo vidět, že se kluci hodně těšili. Vládla skvělá atmosféra, hráli ve velké pohodě. Byla na nich vidět radost a chuť trénovat, to je hodně důležité," pochvaloval si po tréninku trenér Břetislav Kopřiva.

"V prvním týdnu budeme trénovat jen jednou denně. Chceme, aby se do toho hráči postupně dostali, ne abychom je hned v úvodu zatavili a hokej jim otrávili. Už ve čtvrtek pojedeme do Olomouce, tam pojedou hlavně mladí hráči. Od hráčů z loňské sezony moc dobře víme, co od nich můžeme čekat," prozradil třinecký trenér.

Na prvním tréninku se v kabině sešlo celkem pětatřicet hráčů včetně nekolika noviců, kteří budou v kádru A týmu bojovat o smlouvu pro příští rok. I proto se trenéři rozhodli rozdělit tým na dvě skupiny, jako první vyjeli na led elitní hráči.

Chyběli pouze Varaďa a Kohn, kteří se k týmu připojí nejspíše až během středy. V prvním útoku je tak nahradila dvojice ze slovenské extraligy - Michal Chovan a Roman Tománek. Prvně jmenovaný se vyznačuje skvělým bruslením a s Třincem už kontrakt podepsal, Tománek přichází na zkoušku z Bánské Bystrice a s vizitkou střelce bude o smlouvu teprve bojovat.

Druhá skupina hráčů byla tvořena zejména z juniorů a hráčů, kteří s Oceláři nemají kontrakt nebo usilují o stabilní místo na soupisce. Ze Slovanu Bratislava se do Werk arény vrátil Mario Cartelli, kterému skončila smlouva, ale má velký zájem hrát za Oceláře. Musí si však své místo stejně jako dva noví obránci Milan Hruška z Trenčína a Roman Němeček z Ústí nad Labem vybojovat. Tyto hráče pak doplnila dvojice Kundrátek, Steber. Oba ale budou s Oceláři jen trénovat, pak zamíří do zámoří respektive do Polska.

"Všichni víme, jací hráči nám odešli. Krajíček a Růžička byli přední opory týmu a bude třeba je nějak nahradit. Nejprve dáme samozřejmě příležitost ukázat se mladým. Jen když budeme cítit, že na to nemají, teprve pak budeme řešit jiné varianty," vysvětlil Kopřiva.

"Tománek je výborný střelec, o Hruškovi zase víme, že patřil mezi nejlepší beky ve slovenské lize a hrál i za reprezentaci. Němečka si pamatujeme z play-off první ligy, kde patřil k oporám Ústí. Hledal angažmá v extralize, tak jsme mu nabídli zkoušku. Nechceme jít do něčeho po hlavě, chceme hráče, které podepíšeme nejprve vidět. Jen ti, kteří na to budou mít, v Třinci zůstanou," uzavřel zkušený trenér.

Jak trénovali:

První skupina
Hamerlík, Vojtek - Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec, Seman, Richter - Chovan, Bonk, Tománek - Orsava, Peterek, Hrňa - Adamský, Polanský, Květoň.

Druhá skupina
Štefl, Chvostek - Hruška, Cartelli, Kania, Němeček, Kundrátek, Rangl - Hampl, Ostřížek, McGregor - Chomič, Kapica, Havel - Steber, Bajtek, Herman, Rufer.